FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:1
02.04.2016

Jediná střela na branku pokořila Bohemians. O výhře v Ďolíčku rozhodl Sackey

Jakub Martínek
Liberec - Slovan předvedl v rámci 23. kola české nejvyšší soutěže školu produktivity. Jediná střela na branku totiž stačila našemu týmu k zisku třech bodů. Těsně před koncem první poločasu se do balonu opřel Sackey a jako jediný se zapsal do listiny střelců. Naši hráči měli v utkání v Ďolíčku i pořádný kus štěstí, když soupeř celkem čtyřikrát trefil brankovou konstrukci.
23.kolo, sobota 2.4.2016, 17:00, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:1
(0:1)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
Bohemians Praha 1905: Zlámal – Čögley, Šmíd, Krch (C), Havel – Švec – Acosta (63. Čížek), Jirásek, Hubínek (70. Lulič), Mosquera (63. Bartek) – Schick.
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Pokorný (C), Hovorka, Sýkora – Breite, Sackey (71. Bartošák) – Jefremov, Shala, Vůch (64. Folprecht) – Bakoš (76. Luckassen).
Branky: 44. Sackey. ŽK: 81. Schick - 41. Coufal, 62. Pokorný, 81. Luckassen, 88. Bartošák. Rozhodčí: Paták – Nádvorník, Hrabovský. Synot hráč utkání: Patrick Schick - Isaac Sackey.
Diváci: 4923

Slovan vstoupil do utkání hodně aktivně a hned v úvodních minutách se zabydlel na polovině soupeře. Po stodvaceti odehraných sekundách se do zakončení dostal Shala, který obešel Zlámala a balon uklidil do sítě. Bohužel pro Liberec se ale pískalo ofsajdové postavení. Takřka vzápětí o sobě poprvé dali vědět také domácí hráči. Nepřehledná situace v pokutovém území ale dopadla pro náš tým dobře a gólman Koubek nemusel zasahovat.

Další rozruch přinesla dvanáctá minuta. Nejdříve Jefremov vysunul do zakončení Shalu, který ale z bezprostřední blízkosti gólmana Bohemians nepokořil. Na druhé straně nebyl od úvodní branky daleko Hubínek. Ten ale pěknou dalekonosnou střelou orazítkoval pouze spojnici liberecké branky. Následně byla k vidění vyrovnaná podívaná bez gólových šancí.

Fotbalové bezvětří trvalo až do třicáté páté minuty, kde se do velmi slibné pozice dostal domácí útočník Schick po přihrávce Mosquery. Koubek ale vyběhl ze své branky včas a pohotovým zákrokem šanci Bohemians zlikvidoval. O chvilku později byl k úvodní brance ještě blíže Mosquera, který se na hranici vápna uvolnil a přízemní střelou orazítkoval obě tyče.

I když byli v závěru prvního poločasu lepší domácí hráči jako první nakonec udeřil náš tým. Balon po rohovém kopu propadl až na zadní tyč, kde byl nejrychleji Isaac Sackey, který tvrdou ranou k protější tyči nedal Zlámalovi žádnou šanci. V závěru první dějství se už nic zajímavého neudálo a tak spokojenější odcházeli do šaten rozhodně hráči v modrém.

Druhý poločas se dlouho odehrával ve vyrovnaném duchu bez nějaké vážnější gólovky. K té měl asi nejblíže domácí Jirásek v šedesáté druhé minutě. Tomu se ale přímý volný kop z dobré pozice vůbec nepovedl a míč skončil vysoko nad brankou Slovanu. Domácí museli v závěru pochopitelně přidat na aktivitě a málem toho využili. Krchova hlavička sedm minut před koncem řádné hrací doby ale postrádala důraz a přesnost.

Největší příležitost druhého poločasu přišla až v nastaveném čase a opět u toho byli hráči pražského celku. Jirásek se dostal k odraženému balonu, jenže ten v dobré střelecké pozici poslal jen do břevna liberecké svatyně a na konečném výsledku tak už nic nezměnil. Náš tým tak zužitkoval jedinou střelu na branku ve velmi cenné tři body z vršovického Ďolíčku.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Roman Pivarník (trenér Bohemians): Celý první poločas jsme dominovali. A i když to nebylo herně úplně podle mých představ, tak jsme byli o hodně lepší. Dneska nám asi nebylo souzeno, dali jsme dvě břevna, dvě tyče a další šance brankář chytil. Bohužel se nám stalo, že z jedné nebo dvou střel na bránu jsme z úhlu zase inkasovali gól. Podobné to bylo i v zápase s Teplicemi. Po té herní stránce zápasy zvládáme, ale někdy se to štěstíčko bohužel obrátí zády. Vyřešili jsme stadion, což je plus, ale fotbalově se dnes štěstí otočilo opačně.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): Domácí měli daleko víc šancí než my, trefovali konstrukci branky. Asi náš gólman tady byl v noci a branku někam přesouval, protože to měl dneska dobře postavené. Vrátily se nám trošku do klína ty předcházející zápasy s Plzni a se Spartou, kdy nám to ze šancí nepadalo. Dneska v podstatě z jedné pořádné šance jsme dali gól. Z mého pohledu šťastné vítězství, bohužel pro domácí, protože dneska se to přiklonilo k nám. Sackey snad dal první gól v životě a díky tomu jsme zvítězili 1:0.