FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:4
24.09.2018

Juniorka přišla o neporazitelnost, Spartě podlehla 1:4

Liberec - Šest zápasů bez porážky. Taková byla vizitka juniorky Slovanu před duelem se Spartou. O svou dlouhou sérii však naši mladíci v pondělí přišli. Spartě posílené o několik jmen z A-týmu podlehli vysoko 1:4.
9.kolo, pondělí 24.9.2018, 13:00
1:4
(0:2)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Hnízdil – Köstl, Prokš (C), Ulbrich, Kratochvíl (60. Michal), Lehoczki, Nešický, Petr, Drahoš, Kazda, Gembický.
AC Sparta Praha: Kotek – Maksić, Penc, Burda (C), Vătăjelu (85. Dudl), Palečko (80. Flak), Wiesner (85. Tasić), Cabadaj, Zuberu (61. Hájek), Ristić, Novotný (80. Traore).
Branky: 79. Gembický – 16. Novotný, 45. Penc, 52. Ristić, 77. Vătăjelu. Rozhodčí: Klíma – Vít, Poživil. ŽK: 48. Palečko.

Hosté si od úvodu počínali nebezpečněji a po čtvrthodině hry se dočkali prvního přesného zásahu. Wiesner poslal z pravé strany přesný centr, k němuž se prodral rozběhnutý Ondřej Novotný, a ten z první propálil brankáře Hnízdila. O pět minut později mohl stejný hráč přidat i druhý zásah, ale tentokrát hlavou mířil mimo.

Sparta byla i nadále aktivnějším týmem. Vătăjelu po půlhodině prošel až do vápna, ale pálil pouze do prostoru, kde stál vybíhající Hnízdil. Před poločasem mohl Slovan srovnat, když se do šance dostal Gembický, jeho ránu z penaltového puntíku ale Kotek zneškodnil. V samém závěru první půle pak po centru z levé strany vyhrál Václav Penc souboj s brankářem Hnízdilem a hlavičkoval do sítě liberecké branky.

Po změně stran trvalo pouze sedm minut, než se skóre znovu měnilo. K odraženému míči se ve vápně dostal Mihailo Rastić a svou dělovku nasměroval přímo k tyči. Po hodině hry přidala Sparta po rychlém útoku další gól, ten ale nemohl být pro ofsajd uznán, stále tak platilo skóre 0:3.

To však pouze do 77. minuty. Bogdan Vătăjelu si zcela nehlídán naběhl na dlouhý míč do libereckého vápna a bez sebevětších potíží mazácky překonal bezmocného Hnízdila. Teprve tehdy se do střelecké listiny zapsal také Slovan. Po přesném centru z pravé strany skončil balon na hlavě Dominika Gembického, který uklidil balon k pravé tyči.

Závěrečná desetiminutovka byla plná přerušení a střídání, na skóre už tedy nic nezměnila. Slovan tak přišel o svou šestizápasovou šňůru bez porážky a musel se před Spartou sklonit po prohře 1:4.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V první půli byl zápas vyrovnaný jak ve hře, tak na šance. Sparta bohužel potrestala dvě naše chyby a dostala se do vedení. My jsme se měli při našich centrech tlačit do vápna ve více hráčích, což se bohužel nedělo. Zápas rozhodla třetí branka po další naší chybě. Pak už si Sparta vítězství pohlídala. Celkově jde podle mě z naší strany o zbytečnou porážku.