FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 1:5
27.05.2018

Nevydařený závěr sezony. Juniorka podlehla Zlínu 1:5

Redakce
Liberec - Také naše juniorka se na závěr sezony utkala se Zlínem. Na domácí půdě však na Fastav ve vůbec prvním vzájemném měření sil v rámci Juniorské ligy nestačila a prohrála 1:5. Sezonu celkově zakončil Slovan na sedmém místě.
O tit., neděle 27.5.2018, 13:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:5
(1:2)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Konečný – Heppner, Sixta (66. Obročník), Doležal (46. Gembický), Vrabec, Baláž, Micovčák, Kazda (83. Vébr), Dvořák, Michalec, Michal (46. Prokš).
FC Zlín: Šiška – Košák, Tkadlec A., Votava, Nečas (89. Knedla), Mlýnek V. (69. Sklenář), Zahradník, Vičánek (82. Tkadlec R.), Gettler, Venený, Mlýnek M.
Branky: 29. Vrabec – 13., 65. a 85. Votava, 43. Zahradník, 49. Mlýnek M. Rozhodčí: Ginzel – Vít, Vodrážka. ŽK: Heppner, Dvořák (LIB).

Fastav vstoupil do utkání aktivněji a po necelé čtvrthodině hry se dostal do vedení. Hostující Matěj Votava předvedl povedený náběh, pronikl za obranu a zakončil svou akci přesnou ranou. Zlín měl i nadále více ze hry, namísto přetavené aktivity ve druhý gól ale přišlo vyrovnání.

To muselo hosty mrzet o to více, že přišlo po zbytečné chybě v rozehrávce. Milan Vrabec velmi lacino získal míč, obešel gólmana Šišku a s přehledem zakončil do prázdné branky. Vyrovnání ale naše mladíky příliš nenakoplo, útočil i nadále především Fastav.

Naděje Slovanu dlouho držel skvělými zákroky Jan Konečný. Votava sice mohl dvakrát zvýšit skóre, ale pokaždé na libereckém brankáři ztroskotal. Pak se ale hosté blýskli perfektní kombinací, na jejímž konci stál Tomáš Zahradník, a rázem to bylo v závěru půle 1:2. Tkadlec dokonce mohl ještě zvýšit, na Konečného však nevyzrál.

Jednobrankový rozdíl nevydržel ve druhé půli ani pět minut. Fastav totiž předvedl další nádhernou akci, kterou po vydařeném náběhu parádním lobem zakončil Martin Mlýnek. Pak se fotbalisté na chvíli museli odmlčet, na fotbalovém pažitu totiž muselo dojít k netradiční výměně asistenta rozhodčího.

Namísto snahy Slovanu o vyrovnání Moravané na hřišti dominovali a v poslední půlhodině přidali další dva zásahy dorazit. Nejprve Matěj Votava usměrnil za Konečného záda rohový kop a ten samý hráč pak zkompletoval i hattrick. Na závěr sezony tedy Slovan podlehl Zlínu na domácí půdě vysoko 1:5.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Bylo to z naší strany velmi nevydařené utkání. Soupeř byl zkrátka lepší, aktivnější. My naopak prohrávali souboje a dělali jsme naivní chyby, které Zlín trestal. Směrem dopředu nám chyběl pohyb a větší kvalita. Předvedený výkon je rozhodně černou kaňkou za jinak poměrně vydařenou sezonou.