FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 2:1
18.11.2017

Slovan potvrdil roli favorita. Po nerozhodném prvním poločase nakonec porazil Baník 2:1!

Šimon Knopp
Liberec - Po reprezentační přestávce pokračuje HET liga již 14. kolem. Domácí Slovan tentokrát vyzval na stadionu U Nisy ostravský celek, který byl v tabulce třetí od konce a na náš tým ztrácel patnáct bodů. Baník v lize nevyhrál od prvního kola a ani dnes se mu to nepodařilo. Slovan zachránil po remízovém stavu z prvního poločasu v 71. minutě Radek Voltr, pro kterého to byl první gól v této sezóně!
14.kolo, sobota 18.11.2017, 16:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:1
(1:1)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal (C), Karafiát, Kúdela, Kerbr - Breite, Kulhánek, Bosančić - Bartl (80. Mikula), Pulkrab, Hybš (45. Voltr, 90. Graiciar)
FC Baník Ostrava: Šustr - Pazdera, Pokorný, Azatskyi, Morgan - Šindelář - Mičola (83. Macej), Hrubý (77. Poznar), De Azevedo (59. Šašinka), Granečný - Baroš (C)

Branky: 3. Radim Breite (Pulkrab), 71. Radek Voltr (Karafiát) - 13. Tomáš Mičola (De Azevedo)

Žluté karty: 60. Voltr, 82. Bosančić - 63. Morgan, 82. Mičola

Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Pospíšil

Diváci: 4875

Diváci: 4785

Před začátkem zápasu zástupci Slovanu vyjádřili poděkování Milanu Barošovi, který u nás odehrál celou minulou sezónu. Samotný začátek zápasu nám přinesl hned ve 3. minutě změnu skóre. Matěj Pulkrab natáhl na sebe hned několik hráčů a poté posunul míč na osamoceného Radima Breiteho, který prostřelil Martina Šustra mezi nohama.

Nebezpečnějším týmem byl dále domácí Slovan. Ve čtvrté minutě zahrával přímý kop Karafiát, ale netrefil branku. První roh zápasu měli také domácí, a to sice v 10. minutě, skončil ale nepovedeným signálem. Baníku se příliš nedařilo přecházet do útoku, několikrát byli jejich hráči nachytáni v ofsajdovém postavení. Až v 13. minutě De Azevedo poslal skvělý míč za obranu, který doběhl Mičola. Kolář vyběhl, zasáhl míč, ale ten se od Kúdely odrazil nazpátek a Tomáš Mičola měl jednoduchou práci, dorážel do prázdné brány.

Po rychlém startu se začala hra pomalu uklidňovat. Liberec častěji držel míč na svých kopačkách, ale obrana Baníku byla pozorná. Ve 20. minutě byl přistižen v dalším ofsajdu Milan Baroš. Po nepovedeném rohu se do rychlého protiútoku hnali hned tři hřáči Baníku, ale skvěle se vrátil Bosančić. Ve 29. minutě se pokusil branku ohrozit z úctyhodné vzdálenosti aktivní Bosančić, ale Šustr byl připravený.

Po třicáte minutě se dvakrát pokoušel míč prostrkávat do slibné šance Pulkrab, ale obrana Baníku oba pokusy zablokovala. Ve 37. minutě hrubě chyboval Kúdela, nabídl tak De Azevedovi slibnou příležitost. Ten šel na brankáře v podstatě sám, ale jeho střela na zadní tyč mířila mimo. V 39. minutě chyboval hráč hostí, který nabídl zajímavou příležitost domácím, bohužel Bartl nestihl doběhnout míč a byl z toho pouze roh. Ve zbytku poločasu se už mnoho nestalo, a tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločasu se hned do šance dostal Baník, po pěkném centru De Azeveda zakončoval těsně před brankářem Milan Baroš, ale ve skluzu přestřelil. V 50. minutě poslal Bartl načehraný centr na zadní tyč, ale jeden z obranců stihl před dotírajícím Voltrem odhlavičkovat míč pryč. Další šanci si připsala Ostrava po dobře rozehraném rohu, Hrubý se ocitl na hranici vápna úplně sám, ale přestřelil.

A znovu v 55. minutě zahrozil Baník. Po centru z pravé strany mohl zakončovat úplně sám Baroš, ale promáchnul. Zápas se začal trochu přiostřovat, ale ani jeden z týmů si nevytvořil slibnou příležitost. Až v 64. minutě po přihrávce Pulkraba střílel ve vápně Breite, bohužel bránu netrefil. Teď se vztekali fanoušci domácích, po sporném okamžiku ve vápně, ale rozhodčí Julínek zůstal klidný.

V 71. minutě nádherně nahrál Karafiát na úplně osamoceného Radka Voltra. Ten nepříliš razantní, ale zato umístěnou střelou rozvlnil síť. V 78. minutě zahrával roh Bosančić, s Coufalem si narazil a pokračoval dál do vápna, zde se pokusil vystřelit, ale byl zblokován. Slovan měl převážně míč na svých kopačkách a snažil se kontrolovat hru.

V 87. minutě se Baník dostal ještě k jednomu rohu, ten ale skvěle přečetl a odvrátil Karafiát. V 90. minutě ještě zahrozil Slovan, konkrétně Coufal, který ale nepřihrál přesně a celá akce skončila neúspěchem. Liberec si konec zápasu pohlídal a zvítězil 2:1!

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Pozitiva z tohohle utkání jsou v podstatě jenom vítězství, to že jsme ubojovali tři body a poté také vstup do utkání. Ten byl takový, jaký jsme si představovali, hodně aktivní a rychlá branka. Zbytek už tolik pozitivní není, protože jsme sehráli takový náš tradiční zápas. V momentě, kdy vedeme a hrajeme dobře, tak soupeři, po naší hrubé chybě, dovolíme lacině skórovat. Nás to rozhodí a soupeře naopak nakopne. My jsme se potom v průběhu utkání trochu trápili, po inkasovanám gólu náš výkon nebyl dobrý. Špatně jsme vstoupili do druhého poločasu, Baník byl hodně aktivní, zejména přes Milana Baroše. Přežili jsme dvě nebezpečné situace a potom jsme dvě svoje šance neproměnili. V době, kdy jsme se v utkání nejvíce trápili, tak se nám povedla hezká akce, když Ondra Karafiát našel Radka Voltra, který rozhodl. Výkon dnes nebyl optimální, soupeře jsme pustili do zápasu. Věřili jsme, že utkání od 70. minuty zlomíme, že kondiční stránka bude hrát pro nás, protože v tom jsme silní. Jsem rád, že po výpadku v Jihlavě jsme to utkání doma zvládli. Nebylo to jednoduché, Baník hrál dobře, rychle nahoru. Bodů si vážíme.

Radim Kučera (FC Baník Ostrava): První poločas vyrovnaný 1:1, druhý poločas vyrovnaný. Prohráli jsme 1:2, tím pádem nás to stálo body. Zlomové body byly určitě neproměněné situace a samozřejmě inkasovaná branka.