FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Opava - FCSL 1:1
11.08.2018

Slovan remizoval na brněnském stadionu v Srbské s nováčkem z Opavy 1:1

Tomáš Honzejk
BRNO - Liberečtí fotbalisté hráli v Brně. Soupeřem jim byl tým SFC Opava, který využívá stadion v Srbské ulici pro své domácí zápasy, jelikož jejich domácí stánek prochází rekonstrukcí. Opava získala první ligový bod. Utkání skončilo po gólech Potočného a Kuzmanoviče z penalty nerozhodně 1:1.
4.kolo, sobota 11.8.2018, 17:00, Stadion Srbská
Slezský FC Opava Slezský FC Opava
1:1
(0:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
Slezský FC Opava:

Fendrich – Simerský, Svozil, M. Helebrand – Schaffartzik, Zavadil (73. Jurečka) – Janetzký, Kuzmanović, Zapalač – Puškáč (46. Hrabina), Juřena (66. Smola)

Náhradníci: Šrom - Řezníček, Hrabina, Radič, Smola, Jurečka, Freit

FC Slovan Liberec:

Hladký - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Breite (C), Mara - Pešek (60. Malinský), Ševčík, Potočný (81. Oršula) - Mashike (52. Pázler)

Náhradníci: Nguyen - Malinský, Oršula, Pázler, Köstl, Nešický, Oscar

Branky: 76. Kuzmanovič (pen.) - 62. Potočný

Žluté karty: 7. Puškáč, 70. Zavadil, 81. Schaffartzik - 2. Mashike, 9. Mikula, 42. Ševčík, 60. Breite

Rozhodčí: Lerch - Hock, Ratajová

Diváci: 1236

Hned ve 2. minutě dohrál Mashike stopera Opavy a viděl první žlutou kartu zápasu. V 9. minutě se Slovan poprvé radoval. Po rohu Ševčíka se prosadil Mikula. Asistent si však všiml úmyslné hry rukou a místo gólu z toho byla žlutá karta pro libereckého obránce. Mezitím se zažlutilo také před domácím Puškáčem. Jinak se toho v úvodu zápasu moc nestalo. Po čtvrt hodině hry zahrával Potočný přímý kop z větší vzdálenosti. Na centr na zadní tyč jen o kousek nedoskočil Mikula. Z protiútoku posílal míč do vápna zleva Janetzský na Puškáče. Liberecká obrana na poslední chvíli odvrátila nebezpečí.

Potočného střela zpoza vápna z 20. minuty byla sražena do náručí Fendricha. O pár minut později pálil ve vápně Ševčík. Obrana zblokovala na roh. Slovan byl lepším týmem, po většinu poločasu držel míč. Vyložené šance z toho ale nevznikaly. Opava spoléhala spíše na protiútoky. Ve 33. minutě se dostal na malém vápně ke střele a následné dorážce Mashike. Obě střely byly ze složitější pozice a neznamenaly gól. Ve 36. minutě poslal Zavadil krásný centr na hlavu domácího obránce Simerského. Jasný gól vytáhl skvělým zákrokem Hladký.

V poslední desetiminutovce se hra konečně rozhýbala. Začalo se hrát ze strany na stranu. Pět minut před pauzou hlavičkoval Pešek obloučkem do břevna. Mashike z dorážky přestřelil. Puškáč hlavičkoval o dvě minuty později mimo. V nastaveném čase první půle Hladký nohou skvěle vytáhl střelu Helebranda. Poločas tak skončil 0:0.

Druhý poločas začal lépe pro Opavu. Po Zavadilově standardce skákal míč nebezpečně v našem vápně. Následný signál z rohu na přední tyč domácím nevyšel. V 51. minutě se málem dostal Pešek k pomalé malé domů. Na poslední chvíli před ním míč ukopl Fendrich. Po hodině hry pálil Mara z velké dálky mimo. Na druhé straně hlavičkoval Simerský do náručí Hladkého. V 62. minutě už jsme se radovali po právu. Ševčík našel vlevo úplně volného Potočného, který střelou pod brankářem otevřel skóre - 0:1.

Po gólu Slovanu se hra začala kouskovat častými fauly a střídáním. V 70. minutě jen o kousek nedoskočil Pázler na centr Potočného. Čtvrt hodiny před koncem nařídil za velké nevole libereckých hráčů hlavní rozhodčí pokutový kop proti Slovanu. Hladký vystihl střelu Kuzmanoviče a na míč si sáhl, mimo tři tyče ho bohužel nevytěsnil - 1:1. Opavu hnali diváci a začala Slovan lehce přehrávat. V poslední pětiminutovce se Slovan hnal za vítězstvím. Střela Malinského byla sražena skluzujícím obráncem domácích. Rána Mikuly z voleje v posledních vteřinách letěla nad bránu. Utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Roman Skuhravý (SFC Opava): "Na hřišti jsme viděli mužstvo, které obrovsky chce, a tak strašně mu to svazuje nohy. Je zázrak, že to skončilo 1:1. Měli jsme totiž tři vyložené šance. Na šance to bylo z mého pohledu 3:2. První poločas byl z naší strany dost křečovitý. Chyběla nám kombinace i nabídka. Ve druhé půli jsme začali dobře. Vypadalo to, že bychom utkání mohli zvládnout, ale pak jsme udělali dětinskou chybu. Podařilo se nám vyrovnat ze situace, kterou jsem neviděl. Beru to jako plus. Můžeme se od toho odpíchnout."

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): "Děkuji svému mužstvu za předvedený výkon, charakter a bojovnost. Až do konce hrálo dobře, jen škoda, že jsme to opět nepotvrdili výsledkově. Měli jsme vstřelit tři, čtyři branky, abychom zvítězili. Na konci utkání jsme bohužel přišli o svůj těsný náskok a už na to nedokázali reagovat."