FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 2:4pen
04.03.2020

Slovan veze zpět do Liberce postup! Hráči ho vystříleli v penaltách

Tomáš Honzejk
Uherské Hradiště/Liberec - Po neodehraném utkání v Teplicích čekala hráče dlouhá cesta do Uherského Hradiště, kde s místním Slováckem sehráli utkání o postup do semifinále MOL Cupu. Za celých 120 minut se diváci dočkali zejména tvrdé rány do břevna Tomáše Malinského ze 70. minuty a jedné neuznané branky Michala Kadlece v první části prodloužení, konkrétně v 97. minutě. Utkání nedohrál kapitán Mikula, který byl po 100 minutách odnesen na nosítkách. Filip Nguyen, který naskočil do zápasu ve 118. minutě vychytal dvě ze čtyř penalt a velkou měrou přispěl k postupu do semifinále MOL Cupu! Los semifinále proběhne v pátek ve 12 hodin.
Čtvrtfinále, středa 4.3.2020, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
2:4pen
(0:0)
1.FC Slovácko: Trmal - Juroška, Hoffman, Kadlec, Reinberk - Daníček (C) - Petržela (107. Kohút), Sadílek (84. Dvořák), Havlík, Zahustel (87. Jurečka) - Kliment (65. Zajíc)

Náhradníci: Porcal - Šimko, Kohút, Mareček, Jurečka, Dvořák, Zajíc

FC Slovan Liberec: Knobloch (118. Nguyen) - Mikula (C) (100. Fukala), Chaluš, Karafiát, Hybš - Hromada (67. Beran), Mara - Malinský, Alibekov (101. Kačaraba), Pešek - Kuchta

Náhradníci: Nguyen - Koscelník, Fukala, Kačaraba, Zeman, Beran, Rondić

Branky: PENALTY: Daníček, Juroška - Mara, Pešek, Karafiát, Malinský

Žluté karty: 45. Kliment, 56. Kadlec, 82. Hofmann, 102. Dvořák - 39. Hybš, 43. Malinský, 60. Mikula

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch
Diváci: 3043

Zápas začal velmi pozvolna. V 5. minutě si Slovan vybojoval rohový kop. Z této situace ale nezahrozil. Na druhé straně se po centru zprava snažili zakončit domácí. Také bez úspěchu. Slovácko bylo mírně aktivnější. Petrželovi se ale nepovedlo zpracovat centr Jurošky. O pár chvil později se dobře vrátil Pešek a skluzem ve vlastním vápně odebral míč soupeři. Ve 22. minutě pálil z dálky vysoko nad domácí Havlík. Vzápětí musel na druhé straně rychle z brány Trmal, jelikož na něj dotírali Malinský s Hromadou. První jmenovaný pak brankáře prověřil také střelou. Trmal byl připraven.

Mírně aktivnější Slovácko vybojovalo po necelé půlhodině hry rohový kop. Ani oni z něj ale nic nevytěžili. Ve 30. minutě pálil z úhlu Pešek. Jeho střelu i následnou dorážku Trmal vyrazil. Čas ubíhal a stále to byl spíše boj ve středu pole než ofenzivní podívaná. Pět minut před přestávkou přišla největší šance Slovanu. Malinský pronikl z levé strany do vápna a vypálil k tyči. Brankář jeho pokus vyškrábl konečky prstů. Po rohovém kopu Liberce se dostalo Slovácko do rychlého protiútoku. Naštěstí na centr do vápna žádný z hráčů v bílém nedosáhl. Ve 43. minutě ještě zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti Alibekov. Bránu ale minul. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Chvíli po přestávce pálil z dálky Hromada. Gólman s jeho střelou neměl výraznější problémy. V 51. minutě ho chtěl napodobit Pešek. Ten ale bránu minul. O dvě minuty později hlavičkoval na druhé straně po centru Zahustel. Bránu ale také netrefil. I nadále byl v začátku druhé půle aktivnější Slovan, vyloženou šanci si ale nevytvořil. Naopak Slovácko opět zahrozilo z rychlé akce. Kliment přihrál Sadílkovi, který v dobré pozici přestřelil bránu. V 63. minutě se na pravé straně krásně uvolnil Malinský. Na jeho centr do vápna ale žádný ze spoluhráčů nedosáhl.

Kolem 70. minuty si domácí vytvořili souvislejší tlak, který vyústil v Sadílkovu střelu těsně nad. O minutu později pálil na druhé straně aktivní Malinský z rohu velkého vápna. Brankář opět jeho střelu chytil. Všech 12 fanoušků Slovanu v hostujícím kotli bylo o pár minut později svědky Malinského střely do břevna. I nadále byl Slovan lepším týmem a vytvářel si další šance. Slovácko nestíhalo a čím dál tím více si v soubojích pomáhalo lokty. Aktivní Malinský si v 82. minutě navedl míč na levé straně a přízemní střelou opět prověřil Matouše Trmala.

Ke konci byl Slovan výrazně aktivnějším mužstvem. Domácí obrana se ale držela. Až v nastavení zahrozilo také Slovácko. Po několika centrech a rozích ale sudí Královec ukončil základní hrací dobu. Zápas tak dospěl k prodloužení. V tom byli od začátku mírně aktivnější domácí. Bránu ale nějak výrazně neohrozili. V 97. minutě se Slovácko radovalo z gólu, sudí Královec ho ale pro odmávaný ofsajd naštěstí neuznal. Následně byl ze hřiště na nosítkách odnesen Jan Mikula, kterého musel nahradit mladý Fukala. To bylo v první části prodloužení vše.

I druhé prodloužení začalo lépe Slovácko. Ve 109. minutě hlavičkoval po rohovém kopu nad bránu Hofmann. Na druhé straně hlavičkoval taktéž z rohu Kačaraba. V tísni ale bránu také minul. Čas rychle plynul a obě mužstva se uchýlila hlavně k pevné defenzivě. Ve 117. minutě pálil ve vápně z otočky domácí Dvořák. Knobloch byl na místě. Před koncem prodloužení jsme vystřídali gólmany. Knoblocha nahradil Nguyen. Za celých 120 minut jsme se regulérní branky nedočkali. Došlo tak až na penalty!

PENALTY

Kamso Mara: Střelou po zemi k pravé tyči překonal brankáře.

Vlastimil Daníček: Také proměnil.

Jakub Pešek: Střelou do horního rohu poslal Trmala na druhou stranu.

Marek Havlík: Jeho pokus k levé tyči skvělým skokem zneškodnil Nguyen.

Matěj Chaluš: Mladý obránce trefil pouze břevno.

Pavel Dvořák: Penaltový fantom Nguyen si počkal uprostřed a udělal dobře. Střelu vyrazil.

Ondřej Karafiát: Stejně jako Mara po zemi k pravé tyči proměnil.

Jan Juroška: Tentokrát se hráč Slovácka prosadil.

Tomáš Malinský: Nejaktivnější hráč utkání ukázal nervy ze železa a posunul Slovan do semifinále!

Martin Svědík (1. FC Slovácko): Jsme zklamaní, jelikož jsme vypadli z poháru. Pro nás to mělo bohužel ten nejhorší možný scénář. Hráli jsme prodloužení, což znamená čas navíc. Pro psychiku a připravenost na další utkání v neděli je to zase složitější. Bylo to bojovné utkání s množstvím ztrát. Když se nám povedlo zpřesnit hru, byl Liberec nebezpečný v brejkových situacích a tím nám bral sílu do útočení. Museli jsme být koncentrovaní na každé jejich přečíslení. V poháru je důležitý postup, který jsme nesplnili. Mrzí mě to jak vůči týmu, tak vůči fanouškům.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Sešla se dvě mužstva, která dobře a obětavě bránila. Viděli jsme utkání Slovácka proti Slavii, jedná se o kvalitní mužstvo. Trenér Svědík má dobrou organizaci hry. V jejich týmu jsou soubojové typy hráčů, byl to boj o střed hřiště. V základní hrací době moc šancí k vidění nebylo. V prodloužení se mi zdálo, že jsme byli chvílemi kvalitnější a blíže brance. U nás bylo trochu vidět, že jsme na 10 dní vypadli ze zápasového rytmu. Hlavně v začátku utkání se hráči hledali. Oba týmy tomu dali maximum a chtěli vyhrát. Postoupit ale mohl jenom jeden. My jsme byli při penaltách kvalitnější a díky tomu postoupili.