FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 0:1
05.10.2018

Slovan využil přesilovku a ze Zlína si tak odváží cenné vítězství 1:0

Tomáš Honzejk
ZLÍN - V páteční předehrávce 11. kola FORTUNA:LIGY zavítal Slovan až do dalekého Zlína. Svěřence trenéra Hornyáka rozhodně nečekala jednoduchá práce. Po třetině základní části se Zlín nacházel na 5. pozici s 20 body. Slovan tedy ztrácel na svého soupeře tři příčky a 7 bodů. Slovanu patřil první poločas. Zlínu naopak druhý. Po 64. minutách hry byl ale vyloučen domácí Podio a Potočný o chvíli později rozhodl dalekonosnou střelou o výhře 1:0.
11.kolo, pátek 5.10.2018, 18:00, Letná
FC Zlín FC Zlín
0:1
(0:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FC Zlín: Dostál - Hnaníček (87. Vyhnal), Buchta, Gajić - Matějov, Podio, Hronek (59. Holík Libor), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Železník (C) (73. Jakubov)

Náhradníci: Šiška - Bačo, Holík Libor, Jakubov, Balić, Holík Lukáš, Vyhnal

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Potočný (84. Hybš), Breite (C), Ševčík, Malinský (74. Aarons) - Oscar - Oršula (88. Koscelník)

Náhradníci: Hladký - Pázler, Pešek, Hybš, Koscelník, Mashike, Aarons

Branky: 68. Potočný

Žluté karty: 26. a 64. Podio, 44. Gajić, 91. Jakubov - 28. Potočný, 38. Oršula, 67. Malinský, 92. Koscelník, 92. Nguyen

Červené karty: 64. Podio

Rozhodčí: Houdek - Moláček, Podaný

Diváci: 3182

Úvod zápasu vyšel lépe Slovanu. Po pěti minutách hry byl zezadu faulován Breite. Následný přímý volný kop Ševčíka přistál přímo na hlavě Kerbra, který mířil přibližně o metr vedle. I nadále byl Liberec o něco více na balónu. Ve 13. minutě hlavičkoval Potočný mimo. O několik okamžiků později si Oršula ve vápně krásně zpracoval míč a z voleje napálil břevno. Na druhé straně měl Nguyen plné rukavice práce s nepříjemným centrem.

Ve 22. minutě se domácí dožadovali penalty, když ve vápně upadl Beauguel po souboji s Kačarabou. Rozhodčí je naštěstí nevyslyšel. Směrem dopředu se toho moc nedělo, a tak největším vzrušením v první půlhodině hry byly žluté karty pro domácího Podia a libereckého Potočného. Ve 35. minutě centroval Malinský pouze do obránce. Z rohu Slovan nic nevytěžil a do protiútoku se hnali 'ševci'. Včasný návrat Mikuly jim však překazil jejich snažení.

Pět minut před přestávkou vystrašil Nguyena malou domů Karafiát. Náš brankář si s jeho přihrávkou hlavou poradil. Na konci poločasu propadl Kačaraba a zlínský Hronek se hnal zleva do šance. Centr se mu ale vůbec nepovedl a skončil za bránou. Slovan byl v prvním poločase častěji u balónu. Kromě břevna Oršuly si však vyloženou šanci nevypracoval a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Zkraje druhého poločasu musel být ošetřován Petr Ševčík. Po pár minutách byl zpět na hřišti a už přihlížel tomu, jak se nepovedený centr exlibereckého Bartošáka otřel o břevno Nguyenovi branky. Zlín na Liberec vlétl. Centry létaly do vápna zleva zprava. Střela na branku z toho však nebyla. Slovan nestíhal a pomáhal si fauly. Po jedné ze standardek pálil Železník do Kačaraby, který mu padl do střely. V 63. minutě se zaskvěl Nguyen, když vytáhl hlavičku Beauguela mimo tři tyče.

V 64. minutě se prodral Breite mezi dvěma obránci a už už to vypadalo, že poběží z půlky sám na Dostála. Podio ovšem zatáhl za záchranou brzdu a také trenky našeho kapitána a vysloužil si od rozhodčího druhou žlutou a tedy červenou kartu. Slovan využil přesilovku velmi rychle. O čtyři minuty později se rozeběhl Potočný a překvapivou střelou z dálky prostřelil Dostála - 0:1.

Zlín se ale nevzdával a Bartošákovu střelu po zemi ze 77. minuty musel vyrážet Nguyen na roh. Na druhé straně hlavičkoval z malého vápna Aarons nad. V 82. minutě pálil nad Breite. Zlín si i přes menší počet hráčů na hřišti vytvořil v závěru místy až drtivý tlak. Ze stran létalo do vápna mnoho centrů. Liberecká obrana si však se všemi poradila a odváží si tak zpět pod Ještěd cenné vítězství 1:0.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Michal Bílek (FC Fastav Zlín): První půli jsme odehráli velmi špatně. Přečkali jsme šance soupeře, kdy nastřelil i břevno. Ve druhé půli se to vyrovnávalo. Pak ale došlo k vyloučení Pabla Podia a tím se to pro nás zkomplikovalo. I když jsme tam měli nějaké šance, gól jsme dát nedokázali a prohráli. Je to další domácí ztráta. 'Repre' pauzu musíme využít k tomu, abychom na všem zapracovali. Máme jeden bod ze tří posledních zápasů a to je málo.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Děkuji mužstvu za předvedený výkon a hlavně výsledek. Od první minuty jsme šli za svým cílem, kterým bylo vítězství. Připravili jsme se dobře takticky na soupeře. Věděli jsme, že jejich síla je v dlouhých nakopávaných míčích na Beauguela a dobře to zdvojovali. Škoda, že se na úvod neujala hlavička Kerbra a o chvíli později střela Oršuly. Mohli jsme zápas rozhodnout už v prvním poločase. Zlín vstoupil dobře do druhé půle. My jsme byli až moc pasivní ve středu pole. Dostali jsme se zpět do hry díky vyloučení Podia. Pěkným gólem Potočného jsme dle mého názoru zaslouženě vyhráli. Škoda ještě hlavičky Aaronse, která byla z gólové pozice. Myslím si, že jsme mohli vyhrát větším rozdílem než 1:0.