FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Most "B" 9:1

9:1
(2:0)
FK Siad Most "B"FK Siad Most
FC Slovan Liberec: Vohnout - Drobný (76´ Winkler), Pokorný, Černický, Janouš (67´ Yuzvak) - Špinka (46´ Kavan Š.), Polyák, Málek, Bulejko - Müller (67´ Valenta), Lochman
Branky: Lochman (4x), Polyák (2x), Málek, Pokorný, Yuzvak, ŽK: 53´ Janouš, Rozhodčí: Hanousek - Bohata, Jirák
Diváci: 30

Do dnešního utkání nastoupila komplet U17 doplněna o hráče z U16 Valentu a Winklera na lavičce. Hosté proti nám nastoupili s ročníkem 2000.

1.poločas: Rovnali jsme se s nepříjemnou a důraznou hrou soupeře, který dobře presoval. Několikrát jsme chybovali, ale soupeř nás naštěstí za naši naivitu a nedůslednost nepotrestal. Naopak jsme to byli my, kteří dvakrát udeřili. V 16. minutě se krásně trefil z trestného kopu Pokorný. Polyák potěšil oko diváka ve 23. minutě nádhernou bombou ze 30 metrů a vymetl šibenici hostujícího mužstva. Poté jsme vyklidili střed hřiště, neudrželi míč a Most hodně zaměstnával domácí obranu. Naštěstí šance hostí domácí obrana přežila a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

2.poločas: Po změně stran dominovalo na hřišti již jen jedno mužstvo. Hosté nestíhali a my jsme předváděli jednu akci za druhou, při které padaly krásné branky. Soupeř může být rád, že zápas neskončil dvouciferným rozdílem. My jsme ještě několik tutovek spálili nepřesným zakončením.

Trenér Zachariáš: "Dnes to byla paráda. Mužstvo tím, že mohli sehrát utkání v sestavě, ve které se připravuje po celou sezónu, soupeře doslova smetlo, i přestože hráči měli před utkáním určité obavy a respekt k soupeři, který byl vidět především v prvním poločase. Jsem rád, že to, že co jsme si řekli v šatně o poločasové přestávce, hráči převedli na hřiště a Most doslova přejeli. Musím dnes pogratulovat celému týmu za výkon a výsledek. Bylo to z pohledu U18 asi nejlepší utkání v tomto soutěžním ročníku."