FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ml. Boleslav B 1:2
08.09.2019

Yu znovu skóroval, béčko ale podlehlo Mladé Boleslavi 1:2

Liberec - Další smolný zápas a další prohra o gól. Béčko Slovanu nestačilo na stejnou kategorii Mladé Boleslavy. Opět rozhodovaly chyby v defenzivě, jediný gól našeho celku vstřelil Yu.
5.kolo, neděle 8.9.2019, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:2
(1:2)
FK Mladá Boleslav BFK Mladá Boleslav B
FC Slovan Liberec B: Vliegen - Baláž, Kratochvíl, Dvořák, Gembický - Dordič, Beran, Michal, Vrabec, Kim (73. Daněk) - Yu
FK Mladá Boleslav B: Mikulec – Tatajev, Komárek, Dohnalík (82. Jerchov), Hašek, Hampl (90+2. Moravčík), Kopa (C), Hönig (88. Dib), Paixao, Rudzan, Vejr (70. Angelozzi)
Branky: 32. Yu – 18. Hampl, 34. Dohnalík. Rozhodčí: Dujsík - Linhart, Drábek. ŽK: 16. Vrabec (LBB), 39. Dordić (LBB), 55. Yu (LBB) – 74. Tatajev (MBB), 88. Angelozzi (MBB). Diváci: 120.

Zápas pro naše mužstvo nezačal úplně ideálně a hosté se již v 18. minutě dostali do vedení. Na Vliegena vyzrál Petr Hampl, Slovan prohrával 0:1. Hře našeho celku chyběl větší důraz v soubojích, problémy modrobílým dělalo také obsazování hráčů, i tak se ale skóre brzy rovnalo.

Ve 32. minutě se do šance propracoval kanonýr Yu a byl úspěšný. Ze získaného náskoku se však svěřenci trenérů Petra Papouška s Petrem Myslivcem neradovali zrovna dlouho. O pouhé dvě minuty později propálil libereckého gólmana Michal Dohnalík a Středočeši si vzali ztracené vedení zpět.

Jak se později ukázalo, šlo navíc nakonec o gól vítězný.

Slovan po přestávce zvýšil obrátky i aktivitu a vypracoval si hned tři slibné příležitosti. Ani v jedné ale neuspěl. Nakonec si tedy připsal třetí porážku v soutěži a s šesti body zůstal na dvanácté příčce tabulky, hosté z Mladé Boleslavi poskočili na pozici čtvrtou.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byla lepší Mladá Boleslav, kvůli našemu špatnému vstupu do utkání a dvěma polovlastním gólům jsme tahali za kratší konec. Největší problém mám dělaly vysoké míče do pokutového území a dostupování hráčů. Druhý poločas jsme byli aktivnější, ale i přes tři velké šance jsme nedokázali výsledek zkorigovat.