FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Velvary - Slovan B 1:1
13.07.2023

Béčko ve druhém utkání přípravy remizovalo s Velvary 1:1

Redakce
Velvary/Liberec – Slovan se ve druhém přípravném duelu setkal s Velvary, budoucím soupeřem v sezoně ČFL. Na rozdíl od předcházejícího utkání změnil realizační tým rozestavení, jedinou branku modrobílých vstřelil Juritka. Naše mužstvo remizovalo 1:1.
Příp., středa 12.7.2023, 14:00
TJ Slovan Velvary TJ Slovan Velvary
1:1
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FC Slovan Liberec B: Musil J. - Musil V. (46. Lupoměský, 70. Musil V.), Kulha (46. Winkler), Horňáček (46. Kočka), Juzvak (46. Machotka) - Bartoš (46. Ješeta), Hadaščok (46. Kop, 80. Hadaščok), Semenec - Lupoměský (46. Šolc), Juritka (46. Kok), Valenta (46. Juritka, 70. Diamé)
Branka: Juritka.

Po prohře 1:3 se Spartou se Slovan utkal s Velvary, tedy soupeřem, na nějž narazí i v nadcházející sezoně ČFL. Obě mužstva spolu mají historii, naposledy se v soutěžním utkání střetla 13. března 2022, kdy náš tým vyhrál vysoko 4:0.

Ačkoliv modrobílí ještě hledají svoji herní tvář, v ofenzivě byli nebezpečnější než v zápase se Spartou. Ačkoliv nabídl první poločas šance, gól Slovan vstřelil až zkraje druhé půle zásluhou Juritky. S Velvary, které v mezihře kontrolovaly duel, remizoval 1:1.

Nadcházející utkání Slovan odehraje 22. července proti České Lípě (11:00).

Martin Lilling (asistent trenéra FC Slovan Liberec):
„Oproti utkání se Spartou jsme si vyzkoušeli rozestavení 4-3-3 a směrem k brance soupeře byli kluci především v prvním poločase mnohem nebezpečnější. Paradoxně jsme ale gól po brejkové situaci vstřelili až těsně po přestávce. V mezihře byl na tom soupeř lépe než my, což je ale vzhledem k v podstatě nově se rodícímu týmu pochopitelné.“