FC Slovan Liberec | Fyzička? Je vidět, že kluci během volna nezaháleli, usmívá se David Holoubek
Menu Další Zavřít Zavřít
07.01.2018

Fyzička? Je vidět, že kluci během volna nezaháleli, usmívá se David Holoubek

Redakce
Liberec - A-tým Slovanu se v současné době nachází na Kypru. Nejde však o žádnou dovolenou. Spíše naopak, svěřenci trenéra Davida Holoubka zde nabírají fyzickou kondici. "Je tu vše, co ke kvalitní přípravě potřebujeme," pochvaluje si mladý trenér.

Jaký dojem na vás udělaly podmínky, v nichž soustředění absolvujete?
S podmínkami jsme velice spokojeni. Bydlíme ve skvělém hotelu, kde máme vynikající stravu, ale také veškerý prostor k regeneraci. K té využíváme i moře, i když je trošku chladnější. (úsměv) Tréninkové plochy jsou tu výborné, máme tu zkrátka vše, co potřebujeme k ideální přípravě na nadcházející část sezony.

V jakém stavu se vám na začátku přípravy hlásili hráči?
Kluci jsou po zimní pauze připraveni dobře. Měli svůj individuální program a testy ukázaly, že nezaháleli. Jejich fyzická připravenost je dobrá, což ukazují i v tréninkových dávkách. Zvládají to dobře.

Už v prvních dnech jste kromě obyčejného nabírání fyzičky trénovali i na hřišti. Bude tak vypadat běžný program, nebo se většina soustředění ponese v duchu tréninku bez balonu?
Fyzickou přípravu chceme nabírat především na hřišti. Jednou jsme využili i běžecký ovál, ale myslím si, že by bylo škoda nevyužít místní počasí a skvěle připravené hřiště. Jsem přesvědčen o tom, že i kvalitním tréninkem na hřišti a fotbalovými cvičeními se dá nabrat dostatečně dobrá fyzická kondice.

Jak funguje spolupráce vašeho nového realizačního týmu?
Lidsky jsme si s kolegy sedli, myslím, že jsme pro kluky připravili dobrý servis. Soustředění nám slouží také k tomu, abychom se všichni dobře poznali. Je to pro nás všechny vlastně takový teambuilding. Hráči poznají nás, my zase je. Tohle soustředění tedy není jen o tom, abychom nabírali fyzičku, ale i k tomu, abychom vytvořili dobrý kolektiv, který potáhne za jeden provaz v tréninku i v utkání.

Liberecká kabina je známa častými srandičkami. Podle fotek a videí není ani současné soustředění výjimkou, nezaskočilo vás to?
Nejsem typ trenéra, který by neměl rád vtípky. Naopak, sranda podle mě k fotbalu patří. Jenom je potřeba si jasně vymezit, kdy je na ně prostor. Uprostřed tréninkové jednotky musí být každý maximálně koncentrovaný a připravený podat nejlepší výkon. To platí i o utkání. Ale na hotelu nebo v autobuse samozřejmě sranda je. Nejsem tak starý, abych se tvářil jako nějaký suchar. (úsměv) Snažíme se spolu s realizačním týmem na dobré atmosféře občas nějakým tím vtípkem i podílet. Přeci jen jsme partou lidí, která má svůj cíl a chce něco pro Slovan odvádět. Dobrá nálada je k tomu důležitá. Všichni jsme naladěni na stejnou vlnu.

Určitě se těšíte, až kvalitu kádru otestujete také v utkání?
Jistě. Po návratu hrajeme hned ve středu 17. ledna v Xaverově proti Jablonci. Bude to první příležitost ukázat, jak na tom jsme. Věřím, že i když se hraje ve všední den dopoledne, tak nás tam fanoušci přijedou podpořit a že se společně připravíme na náročné jarní boje.

#fcslovanliberec #training #cyprus #sunset

Příspěvek sdílený FC Slovan Liberec (@fcslovanliberec),


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Mocca OC Nisa
Mediální partneři
RCL Rengl