Ženy

Zbytečná ztráta žen Slovanu

neděle 4.11.2018 | Redakce

Naše ženy nastoupili počtvrté za sebou doma ve Frýdlantu . Tentokrát proti poslední Lokomotivě Brno, která zůstala v první lize jen díky administrativnímu zásahu.

Hned na začátku přišla pro naše holky sprcha, když laxní rozehrávku stoperky poslala utočnice Brna do sítě Slovanu . Na liberecké padla deka, z nervozity přišlo plno špatných nahrávek a špatně řešených situací, místo vyrovnání přišel v závěru druhy gól do naší sítě, když tam prolétla nepovedená nahrávka skoro od rohového praporku.

Druhý poločas Slovan začal se změnami a obraz hry se zlepšil, vytvořili jsem si šance a vyrovnali. Závěrečný tlak už soupeř zkušeně hru rozkouskoval poleháváním a nekonečně dlouhým rozehráváním.

I přes remízu zůstávají ženy Slovanu přes zimu na třetí příčce prvoligové tabulky za Spartou a Slavii.

Solidní výkon žen proti Spartě

sobota 27.10.2018 | Redakce

Další domácí zápas odehrály na frýdlantské trávě Slovaňačky, tentokráte proti Spartě. Body asi čekal málokdo, ale i tak se nenechaly naše hráčky zahanbit. Ze soupeře se nesesypaly a o výsledek bojovaly se snahou udělat co nejméně chyb a nehrát jen na své polovině hřiště. To se jim docela dařilo, brankářka Horáčková přidala i několik super zákroků a i po několika nevyužitých šancích Sparťanek, tleskali nakonec diváci přijatelnému výsledku.

Příští sobotu hrají naše ženy opět doma ve Frýdlantu na trávě. Tentokrát od 11.00hod proti Lokomotivě Brno a body z tohoto zápasu by libereckým zajistilo, před zimní přestávkou, třetí místo.

Ženy Slovanu jsou na 3. místě ligové tabulky

sobota 20.10.2018 | Redakce

Po dalším domácím utkání na výborné trávě ve Frýdlantu, skočily naše ženy na třetí místo ligy , když porazily Slovácko. Oboustranně pohledné utkání plné šancí se muselo divákům líbit, škoda že jich tentokrát nedorazilo více. Liberecké se brzy ujaly vedení, ale nemuselo to trvat dlouho, dvě super šance hostů zlikvidovala naše brankářka. A když jsme opět neproměňovaly tutovky , jako v předešlých zápasech, odcházelo se do kabin s jednobrankovým vedením. Druhy poločas naše holky ještě přidaly, hosty už do vážných šancí nepustily, ale rozhodující a hlavně uklidňující gól přišel až v závěru, kdy se pěkně trefila Čiperová. A protože Plzeň doma prohrála, jsme před ní o tři body na třetím místě první ligy a to poprvé v naší historii.

Zasloužené body žen

neděle 14.10.2018 | Redakce

Na výborném pažitu ve Frýdlantu, odehrály naše ženy další domácí ligový zápas, tentokrát s posledním FC Hradec Králové. V prvním poločasu byly naše hráčky jasně lepší. V sedmé minutě už to mohlo být dva nula, ale když trefily dvakrát břevno a ani další tutovky neprotlačily do sítě hostí, bylo o půli 0:0, když velkou šancí hostí vyběhnutím zneškodnila Horáčková. Do druhé půle nastoupily naše hráčky znatelně nervoznější, velká snaha o docílení gólu jimspíš svazovala nohy, až po hodině hry se konečně trefila Lišková. Hostující hráčky zkoušely vyrovnat, ale naši branku už vážně neohrozily.

Na Slavii ženy nestačily

pondělí 1.10.2018 | Redakce

V Xaverově se našim ženám dařilo dlouho Slavii držet mimo prostor ohrožující skóre. Po individuálních chybách jsme si tři góly dali skoro sami. V závěru zápasu Slavia zaslouženě zvýšila a dle předpokladů zůstávájí body jí.

v prvním domácím utkání porazily ženy Plzeň

sobota 22.9.2018 | Redakce

Po nevýrazném prvním poločasu, kdy měly více balon hostující hráčky, se v druhém poločase obraz hry změnil. Domácí byly více aktivní, napadaly hráčky Plzně již při rozehrávce a přebraly vývoj utkání pod svoji kontrolu. A když přišly i zasloužené branky , bylo o bodech na frýdlantském hřišti rozhodnuto.