FC Slovan Liberec | Jsem rád, že se vracím. Liberec mi chyběl, přiznává navrátilec Michal Obročník
Menu Další Zavřít Zavřít
30.12.2016

Jsem rád, že se vracím. Liberec mi chyběl, přiznává navrátilec Michal Obročník

Lukáš Michalík
Liberec – Jeden středopolař mužstvo opouští, druhý, staronový, se do kabiny Slovanu vrací. Jedním z hráčů, který může na jaře obsadit místo ve středové řadě uvolněné Zdeňkem Folprechtem, je Slovák Michal Obročník.

Slovenský záložník je prvním hráčem, který posílí náš klub pro jarní boje. Sportovní ředitel Jan Nezmar přitom chtěl mít o složení kádru jasno do konce roku. "To se ale týkalo našich hráčů. Tedy těch, kteří opustí náš tým a těch, kteří byli na hostování nebo v juniorce a my je přizveme do přípravy," vysvětluje Nezmar. "Nejen ve středu hřiště jsme měli v průběhu podzimu problémy s důrazem. Michal byl zejména před zraněním v tomto atributu silný. Chceme se přesvědčit, jak se mu podařilo po půlroce na Slovensku přiblížit formě, kterou měl před zraněním," dodává Nezmar k Obročníkovi.

Důrazný záložník se do Liberce vrací po půlročním hostování na Slovensku, které dle jeho slov splnilo svůj účel. „Nejdůležitější bylo odehrát co nejvíce zápasů, abych se znovu dostal do zápasového rytmu. To se mi podařilo,“ těší pětadvacetiletého „Obra“.

Po půlroce se vracíš zpět do Slovanu. Těšíš se z návratu pod Ještěd?

Určitě se těším. Jsem rád, že se vracím a věřím, že můj návrat bude úspěšný. Přiznám se, že Liberec mi chyběl.

Poslední půlrok jsi strávil doma na Slovensku, kde jsi nabíral herní praxi. Splnilo hostování tvá očekávání?

Myslím si, že ano. Nejdůležitější bylo odehrát co nejvíce zápasů, abych se znovu dostal do zápasového rytmu. To se mi podařilo.

Tvému týmu se ale celkově příliš nedařilo. Čemu nepříznivé výsledky přičítáš?

Situace v mužstvu byla po mém příchodu složitá. Chyběla tomu jiskra a výsledky nebyly takové, jaké jsme si představovali. Přišel nový trenér, který hodně věcí změnil k lepšímu. Hned z toho byly tři výhry v řadě a atmosféra v týmu se hodně zlepšila. Začalo se nám dařit a na všech v týmu bylo zase vidět, že je fotbal baví.

Nemrzí tě, že Zlatým Moravcům na jaře nepomůžeš v boji o záchranu?

Spíš mě těší, že po změně trenéra došlo u mužstva k posunu jak v hlavách hráčů, tak na hřišti, a jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto restartu. Tým má na víc než boj o záchranu a v tabulce se určitě posune výše.

Změnila se nějakým způsobem úroveň slovenské ligy od té doby, co jsi v ní působil naposledy?

Těžko hovořit o komplexní změně, ale liga určitě hodně omladila. V některých klubech došlo k progresu, některé naopak upadly, což je bohužel příklad Myjavy, která se ze soutěže odhlásila. V Myjavě vybudovali pěkný stadion, lidé měli o fotbal zájem a je určitě škoda, že nebudou dále pokračovat. Existují ale věci, které se odehrávají mimo hřiště a fotbalu dovedou uškodit.

Jak jsi byl osobně spokojen se svými výkony?

Začátek byl náročný. Hned v úvodu jsme absolvovali několik „anglických“ týdnů, což mi trochu uškodilo. Měl jsem dlouhou herní pauzu, takže jsem toho měl plné zuby a do toho jsem navíc nehrál na svém postu. Po změně trenéra jsem začal nastupovat na svém obvyklém místě a každým dalším zápasem se cítil lépe.

Před odchodem na hostování jsi léčil vážné zranění. V současné chvíli už je všechno v pořádku?

Léčbě jsem věnoval hodně času a momentálně jsem stoprocentně připravený.

Zpět ke Slovanu. Předpokládám, že výkony mužstva jsi bedlivě sledoval, je to tak?

Zápasy Slovanu a celkové dění okolo mužstva jsem sledoval pravidelně. Ve sportu je to tak, že když hodně chcete, někdy to prostě nejde. Jsou zápasy, kdy vám to tam nepadne, i když máte množství šancí. Nemyslím si, že umístění v tabulce by bylo zrcadlem výkonů. Vždyť někteří kluci se svými výkony dostali až do reprezentace. Slovan je klub, který patří ke špičce českého fotbalu. Já udělám vše, co je v mých silách, abychom sbírali body a po konci sezóny se znovu radovali z úspěchu.

Byl jsi v kontaktu s libereckou kabinou?

Ano, samozřejmě jsem se spoluhráči mluvil. Volali jsme si po zápasech. Nejdůležitější je, abychom nepřestali pracovat. V době, kdy se nedaří, je potřeba pracovat ještě intenzivněji.

Existuje reálná šance, že ve středu pole budeš nastupovat vedle Radima Breiteho, který je typologicky podobný fotbalista jako ty. Domníváš se, že ta spolupráce může fungovat?

Místo v sestavě nemá nikdo jisté, v týmu je řada výborných hráčů. Každý bude muset přesvědčit trenéra, že na trávník patří. Častokrát jsem nastupoval vedle podobných fotbalistů, jako jsem já, a nikdy jsem s tím neměl problém.

Jakým způsobem trávíš volné dny?

Po skončení sezóny jsem si několik dnů odpočinul, ale momentálně už zase trénuju. Volný čas jsem věnoval hlavně regeneraci. Během svátků jsem se setkal s rodinou, ale teď už jsem myšlenkami zpět u fotbalu.

První týdny zimní přípravy budou tradičně náročné. Jsi připraven polykat intenzivní tréninkové dávky?

Beru to jako součást fotbalu. Zimní příprava je důležitá a nemůžeme ji podceňovat.

Jaké cíle stojí před tebou a mužstvem směrem k jarní části sezóny?

Přál bych si, aby se nám herně i výsledkově dařilo a abychom se co nejdříve posunuli v tabulce výše. Rád bych odehrál co nejvíce zápasů, byl úspěšný a hlavně zdravý.

Řada fanoušků si tvůj návrat hodně přála a je ráda, že se vracíš. Jak tuto podporu vnímáš?

Fanoušci mě pravidelně kontaktují a vyjadřují mi podporu. Dalo mi to mnoho energie, hlavně v době, kdy jsem byl zraněný. Za to jsem jim velmi vděčný.

Je něco, co bys chtěl libereckým příznivcům vzkázat?

Chtěl bych fanouškům popřát všechno nejlepší do nového roku. Hlavně, ať jsme všichni zdraví, štastní a úspěšní.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Zámečnictví Prošek Linde
Mediální partneři
Rengl Beat radio