FC Slovan Liberec | Kevin Luckassen: Chceme získat šest bodů, ať má každý hezčí Vánoce
Menu Další Zavřít Zavřít
16.11.2014

Kevin Luckassen: Chceme získat šest bodů, ať má každý hezčí Vánoce

Lukáš Michalík
Liberec - Útočník Kevin Luckassen přišel do našeho týmu před rokem jako náhrada za odcházejícího Michaela Rabušice. Nizozemský útočník s ghanskými kořeny prozradil, jak se mu v Liberci líbí a svěřil se s několika dalšími zajímavostmi. Jestli se chcete o našem mladém nadějném forvardovi dozvědět více, přečtěte si tento rozhovor.

Kevine, už to bude rok, co působíš ve Slovanu. Připomeň, jak se zrodil tvůj přestup do našeho klubu.
Hrál jsem ve Skotsku a můj agent mi zavolal, že mohu absolvovat zkoušku ve Slovanu. Tak jsem jel za týmem na soustředění do Portugalska, abych poznal mužstvo. Zůstal jsem zde několik dní, trénoval s týmem a odehrál nějaké zápasy.

Věděl jsi předtím něco o Slovanu a o Liberci vůbec?
Abych byl upřímný, o Slovanu jsem toho moc nevěděl. Jediný český tým, který jsem znal, byla Sparta Praha. Ale věděl jsem, že Slovan v minulosti hrál s Alkmaarem. Taky jsem věděl, že tady hrál bývalý ghanský reprezentant Baffour Gyan.

Jaké byly tvé fotbalové začátky?
Fotbal jsem začal hrát na ulicích v Amsterdamu. Když mi bylo osm let, vzala matka mě a mé bratry do fotbalového týmu FC Amstelland, což je malý klub nedaleko Ajaxu, a tam to vlastně začalo.

Kevin Luckassen

Začínal jsi v Amsterdamu, ale narodil ses v Eindhovenu. Kterému ze dvou rivalských mužstev tedy fandíš?
Fandím Ajaxu, protože jsem celé mládí prožil v Amsterdamu.

Jsi odchovancem nizozemského Alkmaaru, který patří k nejúspěšnějším týmům v Eredivisie. Jak vzpomínáš na období v tomto klubu?
Byly to krásné časy. V Alkmaaru jsem hrál pět let, od mládežnických mužstev až po první tým, kde jsem strávil dvě sezony a v osmnácti v něm debutoval. Hodně jsem se tam naučil.

Jak jsi prožíval loňské měření sil Slovanu s Alkmaarem v rámci Evropské ligy?
Bylo to velmi hezké. Hodně jsem se těšil, ale bohužel jsem nemohl nastoupit. Každopádně jsem byl šťastný, že mohu vidět své bývalé spoluhráče a celý realizační tým. Stále jsem s mnoha lidmi z klubu v kontaktu, protože můj mladší bratr momentálně působí v prvním týmu AZ. Jedinou kaňkou bylo, že jsme prohráli. Byl to nešťastný zápas, mohli jsme z něj vytěžit víc.

V čem bys hledal rozdíly mezi českým a nizozemským stylem fotbalu?
Český fotbal je tvrdší a více fyzický. V Nizozemsku se hraje více takticky, chtějí mít co nejdéle míč v držení a hrát co nejvíce po zemi.

Před přestupem do Slovanu jsi působil také ve Skotsku, kde jsi oblékal dres místního Rossu County. Jak hodnotíš toto angažmá?
Působení ve Skotsku pro mě znamenalo těžké období, ale také tam jsem se toho hodně naučil. Skotsko ze mě udělalo silnějšího člověka.

Jak se ti líbí u nás ve Slovanu a co říkáš na město Liberec?
Ve Slovanu jsem spokojený a Liberec je hezké město. Mám to tu rád, ale zatím jsem toho tady moc nenavštívil. Byl jsem pouze na Ještědu.

S kým si v kabině nejvíce rozumíš?
Většinu času trávím se svým bráchou Isaacem Sackeyem, se kterým máme stejné kořeny.

V minulosti jsi byl členem nizozemské reprezentace do 19 let. Patří mezi tvé cíle probojovat se například do jedenadvacítky? Sleduješ kariéry svých spoluhráčů z mládežnických reprezentací?
Samozřejmě bych rád reprezentoval, o tom sní každý. Hrál jsem v nizozemských výběrech, ale mým snem je reprezentovat Ghanu. Moje rodina odtud pochází a i já mám své srdce v Ghaně. Hned několik spoluhráčů, se kterými jsem hrál v národním týmu, teď hraje za A-tým nebo nastupuje v nizozemské lize.

Slovanu se v podzimní části výsledkově nedaří. Čím si myslíš, že je to zapříčiněno?
Myslím si, že jsme v několika zápasech prostě jen neměli štěstí. Trénujeme a pracujeme tvrdě, jen v utkáních se štěstí nepřiklání na naši stranu.

Ligový podzim pomalu spěje do svého finiše. S jakými ambicemi půjde mužstvo do posledních zápasů?
Čekají nás poslední dvě utkání a já věřím, že se popereme o šest bodů. Potom si bude moci každý užít Vánoce s lepším pocitem. Po pauze musíme udělat vše pro to, aby druhá polovina sezony byla z naší strany lepší.

Jak nejraději trávíš volný čas a jak jsi na tom s výukou češtiny?
Většinu volného času trávím doma a užívám si hraní FIFY na playstationu. Česky umím jen trochu, ale chodím na kurz češtiny a učím se. Je to ale těžký jazyk.

V sestavě nastupuješ buď na hrotu útoku, nebo na pozici křídelního záložníka. Která z variant ti vyhovuje více a jak jsi spokojen se svými dosavadními výkony?
Cítím se lépe jako útočník, ale mohu hrát i na křídle. Tahle první polovina sezony byla jako na houpačce. Vím, že na jaře budu o hodně lepší, protože sám od sebe očekávám víc. Mohu předvádět lepší výkony než dosud.

Máš nějaký cíl, jehož bys chtěl ve fotbale dosáhnout? Kdo je tvým vzorem?
Mým velkým snem je zahrát si anglickou Premier league. Nejdříve však musím tvrdě makat ve Slovanu a každý den se zlepšovat, abych mohl dosáhnout toho, co bych si přál. Hodně rád se koukám na Drogbu. Je to silný africký zabiják.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Nisa Liberec SMC
Mediální partneři
Beat radio Liberecká drbna