FC Slovan Liberec | Ondřej Karafiát: Záchrana by měla klapnout. A další cíl? Přeskočit Jablonec!
Menu Další Zavřít Zavřít
01.05.2017

Ondřej Karafiát: Záchrana by měla klapnout. A další cíl? Přeskočit Jablonec!

Dominik Jakubec
Liberec - Zápasem s Bohemians se Slovan výrazně přiblížil jistotě záchrany. Uvědomuje si to také stoper Ondřej Karafiát. "Teď je naším hlavním cílem přeskočit hlavní rivaly, Jablonec," prozradil mladý obránce po výhře 4:1.

Po poločase jste vedli 3:0, v takovou půli jste snad ani nedoufali?
První půle byla z naší strany celkově velmi kvalitní. Ubong se navíc dvakrát parádně trefil, což jsem od něj snad ještě neviděl ani na tréninku! (smích) Bylo to z naší strany povedené.

Čím to bylo, že Ekpai běžel po vstřeleném gólu rovnou za tebou?
On většinou běží hlavně za trenérem. Je tak trochu šílený, v dobrém slova smyslu! (smích) Moc nikomu nerozumí, vždy mi napíše, kdy je sraz a podobně. Snažím se mu pomoct, vím totiž, jaké to je, když je takhle sám v kolektivu. Ale on vychází snad se všemi.

Nakonec jste nastříleli čtyři branky. Promítlo se na vaší hře, že už můžete hrát více v klidu?
Teď na nás ještě tlak trošku byl, pořád jsme potřebovali bodovat. Ale vyhráli jsme a další zápas se Spartou už si můžeme trošku užít.

Po tvém kontaktu s balonem pískal rozhodčí penaltu, byla podle tebe oprávněná?
Nebyla. Podle mého to penalta být neměla. I po zápase jsem mu říkal, že to pak uvidí na videu, jestli byla nebo nebyla. Za sebe jsem si vědom toho, že mě balon trefil do prsou, ne do ruky.

Kalí vám inkasovaná branka výsledek?
Jasně, teď to třeba trochu mrzí, že mohl mít Martin Dúbravka další nulu. Ale podstatné jsou tři body. Jsme díky nim víceméně ze hry o záchranu venku.

Považuješ už v tuto chvíli Slovan za zachráněný?
Doufám, že už to teď tak nějak definitivní je. Jen ať se o to tam dole poperou, my už můžeme hrát v klidu. Ale určitě pro nás ještě sezona neskončila. Teď chceme hlavně přeskočit naše hlavní rivaly, Jablonec, a uhrát příští týden co nejlepší výsledek se Spartou.

Takže hlavní cíl zbytku sezony je skončit lépe, než Jablonec?
Pro všechny tady je derby nejdůležitější zápas. Je to pro nás obrovská motivace a chceme se před ně za každou cenu dostat.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Kitl Ricoh
Mediální partneři
Liberecká drbna Rengl