FC Slovan Liberec | Přípravné zápasy bych nepřeceňoval. Až v sezóně se ukáže míra úspěšnosti, říká trenér Holoubek
Menu Další Zavřít Zavřít
13.02.2018

Přípravné zápasy bych nepřeceňoval. Až v sezóně se ukáže míra úspěšnosti, říká trenér Holoubek

Tomáš Honzejk
LIBEREC - Po skončení předsezónní tiskové konference jsme spolu s přítomnými novináři ještě vyzpovídali hlavního trenéra Davida Holoubka, který již vyhlíží první ligový duel na lavičce Slovanu. "Na první zápas se velice těším," pokyvuje hlavou dobře naladěný trenér.

Jak moc odlišná byla příprava pod vámi oproti bývalému realizačnímu týmu?

To je spíše otázka na hráče, jestli pociťovali něco jiného. Já to nedokážu říct, jelikož nevím, jaké byly přípravy přede mnou. Ale směr, který je tu nastavený, je dle mého správný.

Vláďa Coufal si pochvaloval, že skoro všechny tréninky v přípravě byly s míčem. Je to podle vás lepší?

Každý trenér to má nastavené jinak. Můžete dělat tréninky bez míče a být úspěšní, nebo s míčem a být neúspěšní. V sezóně se pak ukáže míra úspěšnosti.

Přišlo několik nových hráčů hlavně ze zahraničí. Co si od nich slibujete?

Slibujeme si od nich, že nám zvýší konkurenci v týmu a budou schopni se prosadit do základní sestavy. Co se týká Oscara, to je ofenzivní střední záložník, který je schopný hrát pod hrotem. Je to mladý liberijský reprezentant. Může být velmi zajímavou posilou. Taras Kačaraba je stoper, kterého jsme přivedli ze Šachťaru Doněck. Na stopera je nadstandardně rychlostně vybavený. Jeví se také velmi dobře. Slovinec Damjan Vuklišević je momentálně na hraně základní sestavy. Zatím ho nevidím jako hráče do základu.

Kdybyste měl porovnat Ondru Kúdelu s novými stopery, jaké by to bylo srovnání?

(chvilku se zamyslí) Tohle by se mi špatně srovnávalo. Takhle to ani porovnávat nechci. Ondra byl "Special One". Výborný člověk jak do kabiny, tak do tréninku a zápasu. Nové stopery znám měsíc. Na takové porovnávání je příliš brzy.

Odešla brankářská jednička Ondra Kolář. Zůstane hra po zemi odzadu od brankáře?

My nechceme měnit způsob hry. Máme v plánu hrát po zemi, kombinačně, stejně jako trenéři před námi. Venca Hladký je neméně kvalitní brankář a jeví se velmi dobře.

Jedničkou pro jaro tedy bude Hladký?

Ano, je to logické. Přišel Nguyen z druhé ligy, který se musí postupně rozkoukat a mladý Hasalík se na Kypru zranil a bude chybět dva měsíce.

Jak to vypadá s příchody Wiesnera a Köstla ze sparťanské juniorky?

Momentálně se to ladí. Měli by přijít na hostování s opcí. Je to na panu řediteli, jakým způsobem se budou tyto příchody finalizovat. Měli by zůstat a stát se členy kádru.

Dále pak s týmem trénovali Tom Ulbrich a Jan Blažek z juniorky. Jak to vypadá s nimi?

Tom Ulbrich je na zkoušce v druholigovém Varnsdorfu, kde to pro něj bude jednodušší cesta do velkého fotbalu. Stejně tak i Jan Blažek bude na hostování ve druhé lize.

Poslední přípravné zápasy vám výsledkově vyšly. Máte velká očekávání na startu jara?

Já bych přípravu úplně nepřeceňoval. Výsledkově to sice vyšlo, ale měli jsme tam pasáže, které nebyly dobré. Dnes jsme si rozebírali zápas s Olomoucí a myslím si, že to nebylo úplně optimální, i když jsme vyhráli. Pořád máme na čem pracovat.

Ozývají se vám lidé ohledně zápasu proti Spartě?

Ano. Chtějí lístky. (smích) Teď vážněji. Ozývají se mi. Jsou to hlavně pozitivní ohlasy.

Na Kypru se zranil Martin Graiciar. Řešíte ještě nějakou alternativu do útoku?

Ano, řešíme. Určitě bychom chtěli posílit do útoku, ale nevíme, jestli to dopadne. Na zkoušku jsme si stáhli Wesleyho da Silvu z Varnsdorfu, ale jednáme ještě o jednom hráči. Chtěli bychom to stihnout do prvního jarního kola, avšak to není naší prioritou.

Máte představu o složení útoku na Spartě?

Mám pocit, že na Spartu bude přibližně 14 hráčů, takže tipnout sestavu nebude úplně složité. (úsměv)


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
EAH SMC
Mediální partneři
Kalendář Liberecka RCL