FC Slovan Liberec | Tréninková morálka je výborná, pochvaluje si Miroslav Holeňák
Menu Další Zavřít Zavřít
09.01.2018

Tréninková morálka je výborná, pochvaluje si Miroslav Holeňák

Tomáš Čarnogurský
Bývalá dlouholetá opora našeho týmu a trenér, který v Liberci odtrénoval několik sezón u mládežnických týmů a u juniorky, se nově posunul na post asistenta u ligového týmu. Přečtěte si rozhovor s Miroslavem Holeňákem z kyperského kondičního soustředění.

Jak ses sžil s novou rolí, je to velká změna pracovat s juniory a teď s ligovými hráči?
S novou rolí jsem se sžil myslím dobře, bez problémů. Změna v tréninku je samozřejmě ve větší hráčské kvalitě, což je logické, ale jinak je to velmi podobné.

Víš o tom, že jsi začal hned jako nejstarší člen trenérského týmu? U některých je to sice jen o měsíce, ale tví trenérští kolegové jsou mladší…
Ano, to si uvědomuji a celý trenérský tým mě proto musí poslouchat! (smích)

Máte nějak specifický rozdělené úkoly při trénincích, nebo je to trénink od tréninku?
Před každým tréninkem si uděláme poradu, při které si rozdělíme role, například kdo jakou část tréninku povede a vždy se velmi demokraticky domluvíme. Zatím je to spíše trénink od tréninku, protože v této části přípravy převažují kondiční tréninky. Více specifické úkoly přijdou na řadu při taktických trénincích.

Jak jsi spokojený s tréninkovou morálkou týmu a s tím, jak fotbalisté zvládají vámi naordinované dávky?
Snažíme se moc neměnit klima v kabině, protože si myslíme, že tým je charakterově zdravý. Takže to ani není potřeba a hráči nám to vracejí perfektním přístupem v tréninku. To znamená, že tréninková morálka je výborná. A dávky zvládají, protože jsou velmi dobře trénovaní a my v tomto trendu chceme pokračovat.

Jak si zatím vedou tvoji bývalí svěřenci z juniorky, kteří jsou teď na soustředění s áčkem? Mají šanci se prosadit?
Z hráčů, které jsem trénoval v mládeži, je tady s námi Jan Konečný, Jan Blažek, Karel Knejzlík a Tom Ulbrich. Vedou si dobře, zapadli do týmu bez problémů, což je dobrá motivace i pro ostatní hráče v juniorce. Jestli se prosadí, záleží samozřejmě na nich, šanci v přípravě určitě dostanou.

Jsou hráči disciplinovaní a dodržují například „večerku“?
Bez disciplíny by to nešlo. V tomto směru jsou hráči v pohodě a vše dodržují, jak mají. Jsou to profesionálové a vědí, co potřebují. Žádná večerka ani tudíž nemusí být. Myslím, že jsou rádi, že si večer lehnou a odpočinou…

Na záběrech z Kypru tě fanoušci mohli vidět v bílé kšiltovce, hodláš pokračovat v zavedené tradici nebo jaký to má důvod?
Jedna z podmínek Jindrova přestupu byla, že musím nosit jeho kšiltovku, protože jsou na to fanoušci zvyklí. A protože si Jindry vážím, tak se toho držím… (smích)
Ale pravý důvod je samozřejmě sluníčko, protože jsou už pryč ty doby, kdy se mi kvůli vlasům přezdívalo „Puyol“. Máme tady zatím krásné počasí, takže kšiltovku nosím vyloženě z ochranných důvodů, abych se nespálil.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Pregis Polpur
Mediální partneři
Hattrick Liberecká drbna