FC Slovan Liberec | Věřil jsem, že s výsledkem něco uděláme. Pravil po utkání Vojtěch Hadaščok
Menu Další Zavřít Zavřít
22.11.2014

Věřil jsem, že s výsledkem něco uděláme. Pravil po utkání Vojtěch Hadaščok

Jakub Martínek
Liberec - Dlouho to v utkání s Jihlavou vypadalo pro naše barvy bledě. Vysočina si pod Ještědem vypracovala dvoubrankový náskok, který držela ještě patnáct minut před koncem. Náš tým ale dokázal bojovným a nebojácným výkonem vyválčit alespoň bod, který se rozhodně počítá. Na trefu Josefa Šurala navázal v samotném závěru Vojtěch Hadaščok, který odpovídal na pozápasové otázky.

Jak byste popsal vaši gólovou trefu, která rozhodla o dělbě bodů…
Se štěstím se balon ke mně odrazil. Trochu jsem si to ještě připravil a potom to dal brankářovi do protipohybu. Jsem rád, že to tam spadlo. Díky bohu za bod, i když jsme chtěli tři.

Oddychl jste si po vyrovnávacím gólu, který vlastně oddálil hrozbu pokuty?
Snažíme si tyto věci nepřipouštět. Zbytečně by nám to svazovalo nohy. Chceme se soustředit na naši hru a získat do konce podzimu co nejvíce bodů. Nevím, jak to cítí ostatní kluci, mě osobně tohle ještě víc nahecuje k lepšímu výkonu.

Jaké jste měl pokyny při příchodu na hřiště?
Určitě jsme chtěli minimálně vyrovnat. Měl jsem za úkol tlačit se do šestnáctky. Rozhodně jsem věřil, že se nám to povede a že s výsledkem ještě něco uděláme. Nakonec z toho byl jen bod. Myslím, že jsme měli šance i na třetí gól.

Do utkání jste vstoupili s novým kapitánem. Co se stalo?
Trenér tak rozhodl před utkáním. Nevím, jaký byl důvod. Vzali jsme to tak, jak to je. Na podrobnější vysvětlení se musíte zeptat trenéra.

Po remíze s Jihlavou teď ke splnění ultimáta musíte zvítězit v Příbrami. Je to reálné?
To určitě je. Každý tým je k poražení. Pojedeme do Příbrami s tím, že chceme určitě zvítězit.

Jak celý tým vnímá boj o záchranu?
Máme mladé mužstvo, někteří kluci takovou situaci zažívají poprvé. Všichni se s tím musíme vypořádat a zvládnout to. Myslím, že se ve spodu tabulky ocitáme trochu neprávem. V mnoha zápasem jsme mohli rozhodnout a zvítězit, nakonec z toho byla v hodně případech jen remíza. Potom nám ty body pochopitelně chybí.

Čím to je, že nedokážete utkání rozhodnout a zvítězit?
Proti těžkým soupeřům dokážeme zahrát dobře a herně se jim vyrovnat. Bohužel nám chybí větší klid v koncovce. Nejsme tolik důrazní v pokutovém území tak, jak bychom měli. Kolikrát nám chybí i víc štěstí, odražené balony se k nám prostě nedostávají.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Penzion Eva Glassexim
Mediální partneři
Hattrick Český rozhlas Liberec