FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:0
13.12.2023

Branka v Ďolíčku nepadla, Slovan vybojoval v deseti hráčích remízu

Šimon Knopp
Liberec/Praha - Svěřenci trenéra Kozla se v dohrávce odloženého kola představili na půdě Bohemians. V první půli si vytvořili několik šancí, ale branka z toho nebyla. Po změně stran byl vyloučen po druhé žluté kartě Ghali, a když ani domácí nedokázali využít přesilovku, oba týmy se nakonec rozešly nerozhodně 0:0.
17.kolo, středa 13.12.2023, 18:00
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:0
(0:0)
Bohemians Praha 1905:

Jedlička – Kadlec, Vondra, Hybš – Dostál (C), Hůlka, Hrubý (58. Jánoš), Kovařík (72. Hála) – Beran (84. Mužík) – Kozák (58. Puškáč), Prekop (84. Köstl)

Náhradníci: Reichl - Shejbal, Smrž, Puškáč, Mužík, Křapka, Jindřišek, Hála, Jánoš, Köstl

FC Slovan Liberec:

Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Pourzitidis - Mikula (C), Červ, Žambůrek (90+2. Varfolomejev), Ghali - Frýdek (83. Horský), Kulenović (90+2. Rabušic), Tupta (61. Fukala)

Náhradníci: Vliegen - Lehoczki, Kok, Varfolomejev, Doumbia, Fukala, Penner, Doumbia, Višinský, Horský, Rabušic

Branky:

Žluté karty: 53. Hrubý, 68. Hůlka, 82. Vondra - 44. Ghali, 59. Čvančara (kondiční trenér), 70. Frýdek, 90+3. Bačkovský

Červené karty: 58. Ghali

Rozhodčí: S. Volek - M. Podaný, D. Žurovec; VAR: D. Starý; AVAR: K. Hájek

Diváci: 2579

Výkop zápasu obstarali domácí fotbalisté, kteří nastoupili, podobně jako náš tým, v rozestavení na tři obránce. V úvodních minutách byla k vidění vyrovnaná hra. Hráči Bohemians se snažili rychle presovat a znepříjemňovat hru Liberce. První velkou šanci si vytvořil Slovan, a to v 16. minutě, kdy se do hlavičky položil Pourzitidis. Avšak Jedlička předvedl skvělý zákrok a vyrazil balón na roh. O chvíli později zakončoval v pádu Chaluš, ale kousek za malým vápnem pouze přestřelil.

Liberečtí se dostávali čím dál více do hry a v další nebezpečné šanci byl Kulenović. Z úhlu se snažil trefit prostor mezi třemi tyčemi, ale Jedlička byl znovu na správném místě a jeho pokus zneškodnil. Ve 31. minutě si našel střeleckou pozici Tupta a z úctyhodné vzdálenosti vyslal projektil. Jeho pokus ve vzduchu zaplaval a Jedlička dokázal pouze vyrazit na roh. Po něm rozehráli fotbalisté v modrých dresech na přední tyč a gólman domácích musel předvést další zákrok, když k němu propadl balón. Ve 44. minutě fauloval na hranici vápna Ghali a domácí měli v závěru půle zajímavou příležitost. Ovšem Kozákova střela si cestu na bránu nenašla.

Obraz z kraje druhé půle byl velmi podobný prvnímu dějství. O něco více ze hry měl Liberec, ale i tak se nadále hrálo bez branek. Důležitý okamžik se odehrál v 58. minutě, když Ghali fauloval ve výskoku loktem a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Trenér Luboš Kozel se následně rozhodl udělat změnu a na hřiště poslal defenzivně laděného Fukalu, který nahradil Tuptu. S postupem času přibývalo rovněž soubojů, které vedly k faulům a hra byla častěji přerušována hvizdem sudího.

Velký závar vznikl v liberecké obraně v 74. minutě. Bačkovský nejprve předvedl skvělý zákrok, ale k dorážce se dostal Hála, který měl před sebou na půl odkrytou bránu. Obranným zákrokem se blýskl Fukala, jenž dokázal balón vykopnout pryč z brankové čáry. Slovan ani v deseti utkání nevzdával, a přestože musel více bránit, dokázal si i nadále vytvářet šance. V 88. minutě vytáhl další výborný zákrok Bačkovský. Kroucený pokus Jánoše mířil na zadní tyč, ale liberecký gólman změnu ve skóre zamítl.

V nastavení se hnalo do brejku duo Horský a Kulenović. Druhý jmenovaný se nakonec dostal k zakončení, ale bránu netrefil. V posledních minutách měli domácí ještě roh, ale ani po něm gól nepadl a oba týmy se nakonec rozešly nerozhodně 0:0.

Jaroslav Veselý (Bohemians Praha 1905): „Prvních 15 minut se nám dařilo kontrolovat hru, byť bez výraznějších příležitostí. Okolo 20. minuty jsme soupeře po standardce pustili do velké příležitosti, kterou Jedlička chytil. Od té doby byl Liberec do konce prvního poločasu nebezpečnější a vytvořil si tři velké příležitosti. My jsme v první půli hráli takový bezpohlavní fotbal. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a vygradovalo to tou červenou kartou. Pak se trochu změnily síly na hřišti, jeden tým si trochu couvne. V plné nahotě se ukázalo to, co nás trápí celý podzim - dobrat se k brance. Něco jsme si vytvořili, ale Liberec dobře bránil. Přes nějaké závary jsme ve finále málem ještě inkasovali. Vzhledem k průběhu obou poločasů je remíza zasloužená. Ale nejsem spokojen s tím, co předvádíme dopředu.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím, že to byl velice bojovný zápas. Domácí vsadili na agresivitu a my jsme s tím měli 10 až 15 minut problém. Od 15. minuty jsme ale byli v prvním poločase fotbalovějším i lepším týmem na hřišti. Měli jsme dvě tutové šance, které jsme neproměnili. To byl důvod, proč jsme to dnes nezvládli vítězně. Pak se průběh utkání zlomil červenou kartou, která určila ráz závěru. I v deseti jsme to ale zvládli slušně. Domácí měli jednu vyloženou šanci, při které nás podržel Hugo Bačkovský. Jinak jsme je moc do ničeho nepustili a myslím, že jsme si ten bod určitě zasloužili.“