FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Žižkov 3:1
22.02.2022

Hráči širšího kádru A-týmu zvítězili v přípravném utkání proti Viktorii Žižkov 3:1

Tomáš Honzejk
Liberec - Trenérský štáb chtěl pro hráče širšího kádru větší herní vytížení, a tak naplánoval na úterní odpoledne přípravné utkání proti druholigovému soupeři - Viktorii Žižkov. Zápas se odehrál na umělé trávě v Doubí, kde si svěřenci trenéra Kozla připsali výhru 3:1.
přát., úterý 22.2.2022, 14:30, UMT Doubí
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
3:1
(1:1)
FK Viktoria ŽižkovFK Viktoria Žižkov
FC Slovan Liberec: Vliegen - Kytka, Štětina, Polyák, Mészáros (76. Yuzvak) - Michal, Faško (76. Horňáček) - Ghali (76. Diamé), Stoch (46. Tupta), Višinský (46. Šulc) - Alijagič (67. Málek)

Náhradníci: Málek, Horňáček, Novák, Diamé, Šulc, Yuzvak, Tupta

FK Viktoria Žižkov: Halouska - Bazal, Aggoun, Březina, Tvaroh, Kopičár, Súkenník, Batioja, Osmančík, Bouguetouta, Vandas

Náhradníci: Myška - Řezáč, Sakala, Gabriel, Jančura, Žežulka, Nabiyev, Reteno, Novák, Voltr

Branky: 39. a 51. Alijagić, 72. Mészáros - 15. Bouguetouta

Na první vážnější šanci se čekalo až do patnácté minuty a hned se jednalo o akci gólovou. Hostující Adam Bouguetouta dostal přesný centr do vápna, zasekl si před obránce a střelou na zadní tyč překonal našeho brankáře 0:1. O dvě minuty později pálil přibližně z třiceti metrů Stoch. Ve větrném počasí střela dosti zaplavala, ale i přesto si s ní brankář Halouska poradil. Poté se dvacet minut hrálo převážně mezi vápny. Až ve 37. minutě zahrávala Viktoria Žižkov rohový kop, míč se odrazil těsně za vápno, kde se do něj opřel jeden z hostujících hráčů. Tvrdou střelu zastavil těsně před Vliegenem spoluhráč stojící v ofsajdu.

O dvě minuty později bylo srovnáno. Denis Alijagić si navedl balon do středu hřiště, těsně za hranicí vápna napřáhl a přesnou střelou na bližší tyč nedal brankáři Žižkova šanci 1:1. Těsně před přestávkou ještě zahrozili hosté. Centr z pravé strany odvracel v souboji hlavičkou za sebe Štětina a herní artikl těsně minul Vliegenovu svatyni. To bylo v první půli vše.

Jak Slovan zakončil první poločas, tak začal ten druhý. Střídající Tupta našel v 51. minutě milimetrovou přihrávkou za obranu naběhnutého Alijagiće, který střelou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení 2:1. O tři minuty později zakončoval na druhé straně hřiště Kopičár. Rána ze střední vzdálenosti letěla těsně vedle. Po hodině hry se po rohovém kopu Žižkova opět odrazil míč na hranici pokutového území, kde se do něj opřel Reteno. Ani on však svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče. O pár minut později našel Mészáros dobře postaveného Ghaliho. Liberecký křídelník trefil sice břevno. Nakonec se ale ukázalo, že zakončení předcházel ofsajd.

V 72. minutě si Mészáros krásně narazil míč se spoluhráčem a pronikl do vápna, kde byl faulován. Sám faulovaný hráč porušil nepsané pravidlo, když si postavil míč na puntík a se štěstím střelou pod gólmanem zvýšil na 3:1. Deset minut před koncem dostala Viktoria Žižkov výhodu přímého volného kopu. Exekuci si vzal na starost Reteno, jeden z našich obránců střelu ramenem tečoval a Vliegen neortodoxním zákrokem nohou v protipohybu míč na poslední chvíli vykopl. Náš brankář se vyznamenal ještě jednou. To když v 84. minutě chytil nařízenou penaltu proti Slovanu. I díky němu tak modrobílé mužstvo vyhrálo v přípravném utkání nad Viktorií Žižkov 3:1.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): Jsme rádi za toto utkání, protože dostali příležitost hráči, kteří nebyli tolik vytížení. Podařilo se domluvit zápas s kvalitním soupeřem a utkání splnilo naše očekávání. Navíc se povedlo i výsledkově, takže jsme spokojení. Jedinou kaňkou bylo, že nám počasí neumožnilo sehrát zápas na přírodní trávě na Letce, kde jsme chtěli původně hrát. Byli jsme se tam podívat a terén byl dost měkký, takže jsme museli hrát na umělém povrchu v Doubí.