FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:2
30.07.2023

Slovan prohospodařil dvoubrankový náskok v přesilovce a z Mladé Boleslavi veze bod za remízu 2:2

Tomáš Honzejk
Mladá Boleslav/Liberec - Po úvodní domácí výhře 3:1 nad Baníkem Ostrava čekal svěřence trenéra Kozla boj o další ligové body v nedaleké Mladé Boleslavi. Ta si v prvním kole poradila stejným výsledkem s našimi sousedy z Jablonce. Vliegen hned v úvodu chytil penaltu, kterou zavinil. Skóre zápasu otevřel hlavou Chaluš. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Kostka a Kulenović ještě do poločasu využil přesilovku. Pasivní hra našeho celku ve druhém poločase znamenala nejprve snížení z hlavy Pulkraba a nakonec bohužel vyrovnání, kdy se taktéž hlavou prosadil Suchý v samém závěru zápasu.
2.kolo, neděle 30.7.2023, 15:00, Lokotrans Arena Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
2:2
(0:2)
FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (85. Šimek) – Matějovský (C) (46. Ladra), Sakala, Mareček (75. Žitný) – Jawo (38. Kadlec), Hilál (75. Pulkrab), Kušej

Náhradníci: Mikulec – Šimek, Žitný, Ladra, Fulnek, Pulkrab, Kadlec, Kubista, Mašek, Poulolo

FC Slovan Liberec: Vliegen - Plechatý (C), Chaluš, Pourzitidis - Fukala, Červ (83. Prebsl), Doumbia (83. Varfolomejev), Frýdek (69. Penner), Ghali - Kulenović (69. Horský), Tupta (60. Mikula)

Náhradníci: Bačkovský - Prebsl, Lehoczki, Preisler, Mikula, Varfolomejev, Hudák, Lexa, Penner, Horský, Rabušic

Branky: 79. Pulkrab, 89. Suchý - 8. Chaluš, 42. Kulenović

Žluté karty: 9. Kušej, 18. Suchomel, 25. Suchý, 54. Karafiát, 80. Pulkrab, 82. Ladra - 5. Plechatý, 82. Červ, 88. Prebsl, 90. Mikula

Červené karty: 36. Kostka (MBL)

Rozhodčí: Vokoun - Kubr, Mokrusch; VAR: Všetečka, AVAR: Šimáček

Diváci: 4112

Hned v první minutě vyběhl brankář Olivier Vliegen proti unikajícímu Marečkovi. Podrazil jej v pokutovém území a po přezkoumání videa byl nařízen pokutový kop. K míči se postavil Vasil Kušej, ale náš brankář se vykoupil skokem na správnou stranu a zneškodněním penalty. Slovan se dostal na útočnou polovinu až v sedmé minutě, kdy byl u postranní čáry faulován Frýdek. Na centr z následného přímého kopu si naskočil Matěj Chaluš a přesnou hlavičkou do levého horního rohu otevřel skóre utkání.

V 11. minutě měla k dispozici standardní situaci také Mladá Boleslav. Mareček poslal přetažený centr na zadní tyč, kde stál úplně volný Suchý. Naštěstí se mu míč svezl po hlavě a skončil mimo bránu. Po hektickém úvodu se hra přeci jen uklidnila. Tempu nepomohlo ani časté přerušování kvůli faulům na jedné či druhé straně. Až po skoro půlhodině hry propadl dlouhý míč za obranu Slovanu a jen tak tak, že Vliegen stáhl herní artikl na hranici vápna před dotírajícím Júsufem Hilálem.

Ve 36. minutě přišel další důležitý moment zápasu. Dominik Kostka šlápl propnutou nohou na kotník Mohameda Doumbii, což uniklo rozhodčímu na hřišti. Jeho kolega u videa ale vše přezkoumal, zavolal jej k monitoru a následně viděl domácí obránce za tento zákrok červenou kartu. Hra se nadále nesla v poměrně nervózním duchu hlavně ze strany Mladé Boleslavi. Tři minuty před pauzou pak napřáhl za vápnem Luka Kulenović a tvrdou ranou s přispěním zadní tyče zvýšil vedení Slovanu na 2:0.

Chvíli po rozehrávce rozvlnil síť také Ľubomír Tupta, ale přihrávku za obranu přebíral bohužel v ofsajdu. Na druhé straně mířil ve 45. minutě těsně vedle Júsuf Hilál. V dlouhém šestiminutovém nastavení první půle už se nic závažného nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro náš celek.

Také do začátku druhého dějství vstoupili lépe domácí. Ladrovu pobídku do malého vápna ale Hilál netrefil. Střídající Ladra byl také u dalšího důležitého momentu. Jeho tvrdou střelu z úhlu z přímého kopu Vliegen reflexivně vyboxoval. Po hodině hry zkusil pozornost našeho brankáře Kušej, ale míč šel přímo doprostřed brány. Až v 67. minutě se dostal k zakončení také Slovan. Na centr Fukaly na zadní tyč si naskočil Kulenović, ale Trmal skvělým skokem k tyči nedovolil chorvatskému útočníkovi druhou gólovou radost v utkání.

Po centru Pennera ze standardní situace se dostal k hlavičce Plechatý. I v tomto případě byl úspěšnější mladoboleslavský brankář. Tlak Mladé Boleslavi opadl a Slovan kontroloval hru. Pak ale přišla akce dvojice střídajících hráčů. Žitný odcentroval do vápna, kde si na míč naskočil Matěj Pulkrab a přesnou hlavičkou snížil na rozdíl jediného gólu. Mladá Boleslav útočila dále a dočkala se vyrovnání. Tomáš Ladra centroval v 89. minutě z přímého kopu na hlavu Marka Suchého, který zamířil přesně k tyči a srovnal na 2:2.

V nastaveném čase už se žádný z týmů neprosadil a zápas tak skončil remízou 2:2, která byla pro naše mužstvo po vývoji utkání spíše ztrátou.

Marek Kulič (FK Mladá Boleslav): Ukázalo se, že naděje umírá poslední. Naši hráči předvedli v deseti lidech fantastický výkon. Dá se říct, že Liberec do ničeho vážného nepustili. Pořád jsme vyvíjeli tlak a nutně potřebovali kontaktní gól, který dal Pulkrab. Marek Suchý pak v závěru vyrovnal na 2:2 a ještě to mohlo být zajímavé. Strašně děkuji hráčům, ale i fanouškům, kteří nás hnali za vyrovnáním.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Zápas mě stál hodně nervů od první minuty. Jsem zklamaný z našeho výkonu a hlavně výsledku. Když jsme se dostali do situace, že vedeme o dvě branky a hrajeme proti deseti, neměli jsme si to nechat utéct. Naší lehkovážností v závěru druhé půle jsme dovolili Boleslavi vrátit se do zápasu a těsně před koncem neuhlídali standardní situaci. Nakonec je z toho bohužel jen remíza.