FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 4:1
06.04.2024

Slovan vstoupil do nové éry vítězně! Doma porazil Slovácko 4:1

Adam Žatečka
Liberec - Turbulentní týden plný změn zakončil Slovan domácím utkáním proti Slovácku. Utkaly se tak týmy bojující o vršek tabulky. Náš tým začal lépe, když se už během první půle dostal do vedení 2:0 po gólech Kulenoviće a Tupty. Slovácku se sice podařilo na začátku druhého poločasu snížit, ale po trefách Prebsla a Fukaly si Liberec pohodlně dokráčel k vítězství 4:1.
27.kolo, sobota 6.4.2024, 15:00, Stadion u Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
4:1
(2:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec:

Vliegen - Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis - Penner (67. Fukala), Žambůrek (83. Varfolomejev), Prebsl, Preisler - Višinský (76. Doumbia), Kulenović (76. Horský), Tupta (83. Kok)

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Fukala, Varfolomejev, Tetour, Doumbia, Kok, Horský, Letenay, Rabušic

1.FC Slovácko:

Fryšták - Blahút, Kalabiška (72. Břečka), Hofmann (46. Mihálik), Reinberk (C)(83. Bartoš) - Havlík, Juroška (76. Holzer), Kohút (76. Holásek) - Vecheta, Kvasina, Sinyavskiy

Náhradníci: Urban - Břečka, Holzer, Holásek, Kratochvíla, Mihálik, Bartoš

Branky: 6. Kulenović, 23. Tupta, 56. Prebsl, 85. Fukala - 54. Pourzitidis (vl.)

Žluté karty: 90. Varfolomejev - 59. Kalabiška

Rozhodčí: J. Petřík - J. Pečenka, P. Kotalík; VAR: T. Klíma, AVAR: J. Kubr

Diváci: 3451

Slovan začal v utkání lépe, hrál na polovině soupeře a do jeho vápna posílal nebezpečné centry. Po jednom takovém, z kopačky Pennera hlavičkoval Mikula. Jeho pokus sice přesný nebyl, ale na zadní tyči se zjevil Luka Kulenović a přesným zakončením poslal svůj tým do vedení už v šesté minutě. Míč poté drželo spíše Slovácko, ale nebezpečnější byl domácí Slovan. To potvrdila dvojice Žambůrek - Višinský ve 23. minutě. První jmenovaný vyslal průnikovou přihrávku právě Višinskému, který pelášil sám na brankáře. Mladý záložník nakonec předložil míč Ľubomíru Tuptovi a ten měl už snadnou práci, když zakončoval téměř do prázdné branky. Slovan vedl už o dva góly.

Hráči v modrém hru nejen kontrolovali, ale také se jí i viditelně bavili. Višinský nejdříve přihrával Žambůrkovi patou, poté efektně prošel mezi dvěma protihráči v rámci průniku do vápna. Dvě zakončení si připsal i Žambůrek, ty však úspěšné nebyly. První půle tak skončili 2:0 pro domácí tým.

Druhý poločas začal lépe pro mužstvo z Uherského Hradiště. Vecheta se v 54. minutě uvolnil na pravé straně hřiště a centroval do vápna. Jeho nabídku si smolně srazil Marios Pourzitidis do vlastní sítě a hosté tak snížili. Skóre s rozdílem jedné branky však trvalo pouze dvě minuty. Filip Prebsl si přebral míč z autového vhazování a v jeho cestě k brance Fryštáka ho nic nezastavilo. Svojí pravou nohou zakončil na zadní tyč a mohl se radovat.

Liberec útočil z brejků, po chybách soupeře v rozehrávce. Ale střela Tupty, ani dělovka Pourzitidise změnu skóre nepřinesly. Na další gólovou akci si diváci museli počkat do 85. minuty. Po přetaženém centru z pravé strany centroval z té druhé Preisler. Přesnou přihrávkou našel Michala Fukalu, který levou nohou dokázal zakončit pod břevno. Pro libereckého obránce se jednalo o první prvoligovou trefu. Nic dalšího se v zápase už nestalo a Slovan, za potlesku fanoušků, oslavil další důležité vítězství.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Jsem velmi spokojený, myslím, že jsme podali asi nejlepší výkon. Minimálně za jaro. V první půli jsme byli poctiví dozadu, tam jsme sice tolik nedominovali na míči, ale byli jsme nebezpeční. Hráli jsme kolmo, za obranu, tak jak jsme to chtěli, byli jsme i efektivní. O pauze jsme si říkali, že nesmíme lacino inkasovat a bohužel jsme si dali vlastní gól. Musím ale mužstvo ocenit, jak na to okamžitě zareagovalo, hned z první akce jsme mohli vyrovnat. Nakonec se to podařilo až z té druhé, kdy Prebsl ukázal své konstruktivní schopnosti. Odskočili jsme na 3:1, což nás uklidnilo. Od té chvíle to bylo na jednu bránu. Jediná malinká kaňka je asi to, že jsme tu čtvrtou branku nepřidali dřív, nebo jich nedali víc. Vítezství je ale naprosto zasloužené.“

Martin Svědík (1. FC Slovácko): „Ráz zápasu určil první gól, po kterém se projevilo rozpoložení obou mužstev. Na domácích bylo vidět sebevědomí, nám naopak momentálně chybí vlastnosti, se kterými jsme se dostali na vrchol. I taková hrdost, že hraji za Slovácko. Každá přihrávka za obranu, každý náběh pro nás znamenal problém. Branek jsme mohli dostat ještě víc, obranná fáze nám nefungovala. Musíme si sáhnout do svědomí, vždycky nás zdobila náročnost, disciplína, dostupování soupeře, ale dnes tam nebylo vůbec nic. Náš výkon byl hrůzostrašný, Liberec vyhrál naprosto zaslouženě.“