FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 0:1
05.11.2023

Ženy nestačily na Brno a prohrály těsně 0:1

Šimon Knopp
Liberec/Varnsdorf - V podobném čase, jako hrálo mužské áčko, naskočily do ligového zápasu i liberecké fotbalistky. V devátém kole nastoupily proti Lokomotivě Brno. Bohužel svěřenkyně trenéra Myslivce nenavázaly na povedený remízový výkon proti Spartě a Brnu podlehly 0:1. Jedinou branku utkání vstřelila Lucie Lišková.
9.kolo, neděle 5.11.2023, 14:30, Varnsdorf
0:1
(0:0)
Lokomotiva Brno H.HeršpiceLokomotiva Brno H.Heršpice
FC Slovan Liberec:

Vaníčková - Černá V. (C), Šušolová, Sováková, Huvarová - Kantarská (63. Brázdová), Tenkrátová (86. Košťálová), Buryánová, Harvilová (63. Ducháčková) - Černá T., Dinh Thanhová (39. Hlouchová)

Lokomotiva Brno H.Heršpice:

Jílková - Dianišková (C), Haklová, Hlaváčová, Holá (90+2. Jordánková), Kovalíková (89. Mikundová), Lipková, Lišková, Pavlíčková, Raušová, Sladká (73. Trajlínková)

Branky: 57. Lišková

Rozhodčí: K. Petrželková - T. Hessová, M. Marušinová

Diváci: 76

Liberecké fotbalistky se představily v devátém kole nejvyšší soutěže žen proti hráčkám z Brna. V domácím zápase, který se hrál na hlavním stadionu ve Varnsdorfu, se dlouho ani jednomu z týmů nedařilo vsítit úvodní branku. Po prvním poločasu tedy oba celky odcházely do kabin za stavu 0:0.

Změny ve skóre jsme se dočkali až v 57. minutě, a to bohužel ze strany Lokomotivy Brno. K míči se dostala Lucie Lišková, která využila své šance a poslala hosty do vedení. Slovaňačky se snažily zápas otočit, svého soupeře zatlačily a dokonce nastřelily i v závěru tyč. Ovšem gól se jim vstřelit nepodařilo a nakonec prohrály těsným rozdílem 0:1.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Zápas se mi hodnotí těžko, vzhledem k tomu, že jsme prohráli. Možná vlivem průběhu posledního společného měření jsme si mysleli, že utkání zvládneme, jak výsledkově, tak výkonem. Nicméně opak byl pravdou. V prvním poločase jsme si vypracovali dostatek centrovaných míčů z obou stran, ale bohužel jsme byli málo agresivní a hladoví vstřelit gól. Nenašli jsme si správný prostor k zakončení a nevolili jsme správný způsob zakončení. Objevovalo se příliš nevynucených chyb v přechodové fázi. Po jedné z mála situací, kdy soupeř nakopl míč, prodloužil ho hlavičkou a náběhl za obranu, jsme naopak mohli inkasovat. Ve druhém poločase jsme se z této situace nepoučili a z další podobné akce, jen vedené po zemi, jsme už obdrželi gól. Příchod střídajících hráček hru oživil, ale gól jsme z toho vytěžit nedokázali. V závěru utkání jsme soupeře zatlačili, ale ani větší důraz v soupeřově vápně vytoužený gól nepřinesl. V posledních vteřinách zápasu jsme dokonce nastřelili tyč, ale to už bylo v tomto utkání vše...“