FC Slovan Liberec | I ten jeden bod se může ukázat jako důležitý, míní po remíze v Mladé Boleslavi Martin Sus
Menu Další Zavřít Zavřít
11.04.2015

I ten jeden bod se může ukázat jako důležitý, míní po remíze v Mladé Boleslavi Martin Sus

Štěpán Tomš, Dominik Jakubec
Mladá Boleslav - Ze hřiště silného soupeře, Mladé Boleslavi, si Slovan v sobotním utkání 23. kola Synot ligy odvezl cenný bod, vzhledem k vývoji ale mohl pomýšlet i výš. „Zbytečně jsme jim nabízeli laciné standardky,“ mrzelo po utkání obránce Martina Suse. Remízu ovšem bere.

V duelu 23. kola Synot ligy se utkaly dva týmy z opačných pólů tabulky. Zatímco domácí Mladá Boleslav bojuje o start v evropských pohárech, Slovan o ligovou příslušnost. Výrazný rozdíl přitom ve hře obou celků nebyl. „Měli jsme dobrý nástup do utkání, což nám hodně pomohlo. A i když jsme pak inkasovali, pořád je to bod z venkovního hřiště, takže ho bereme,“ připomíná Martin Sus důležitost každého zisku.

Martin Sus

I tak ale podle něj mohl náš tým mohl ze středních Čech odjíždět s plným počtem bodů. „Průběh zápasu naznačoval, že jsme klidně mohli vyhrát. Nemyslím si, že by nás Mladá Boleslav nějak přehrávala, pod tlak nás dostávali pouze po standardních situacích,“ našel mladý obránce slabinu Slovanu, kterou domácí několikrát využili k zajímavým příležitostem.

Remízu však nakonec označil za spravedlivou. „Šance si vytvořily oba týmy, na konci zápasu mohli ještě strhnout výhru na svou stranu také domácí. O tom je zkrátka fotbal,“ dodával k vyrovnanosti zápasu Sus.

Taktika byla proti nedalekému soupeři od začátku jasná. „Řekli jsme si, že v prvních minutách chceme na Boleslav vlétnout, že by po výprasku v Teplicích nemuseli být úplně v pohodě. To se nám i vyplatilo. Pak jsme si to ovšem sami zkomplikovali zbytečnými fauly a standardkami. Vedení jsme bohužel nedokázali udržet,“ charakterizoval průběh utkání.

Sám mohl v závěru ještě přidat tolik potřebný druhý gól, to se mu ale v tísni dvou protihráčů z úhlu těsně nepodařilo. „Mířil jsem na zadní tyč, ale chyběl mi asi půlmetr k tomu, abych bránu trefil. Je to škoda, ale i získaný jeden bod se může nakonec ukázat jako důležitý,“ uzavřel Martin Sus.

Před náročným týdnem, kdy naše hráče čeká nejprve odveta čtvrtfinále FAČR a následně v sobotu utkání se Spartou, nezbývá než doufat, že jim cenný bod z horké půdy silného středočeského celku pomůže k jeho co nejúspěšnějšímu zvládnutí.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
MSV Glassexim
Mediální partneři
Kalendář Liberecka rtm plus