FC Slovan Liberec | Notýsek na penalty nemám. Střelce ale sleduji. Prozradil po derby Tomáš Koubek
Menu Další Zavřít Zavřít
21.02.2016

Notýsek na penalty nemám. Střelce ale sleduji. Prozradil po derby Tomáš Koubek

Jakub Martínek
Liberec - Slovan se v sobotu večer dočkal první jarní výhry a tři body byly o to cenné, že přišly v podještědském derby. Jablonci jsme tak úspěšně vrátili porážku z minulé sezóny a i nadále nám v tabulce patří čtvrté místo. Utkání zhodnotil Tomáš Koubek, který v utkání čelil penaltě i několika nepřijemným střelám.

Slovan si vítězství ve druhém poločase značně zkomplikoval. Jak byste to hodnotil?
Nastartoval jsem Jablonec zbytečným faulem. Soupeř se dostal zpátky do hry a snad z jediného rohu udeřil na 2:2. My jsme se poté chvilku hledali. Naštěstí se nám ale v závěru podařilo pár akcí a Baky (Marek Bakoš) nás v závěru zachránil svým třetím gólem.

Jak jste celou penaltovou situaci viděl ze svého pohledu?
Byl tam nějaký sporný aut. Kluci se začali hádat s rozhodčím, takže polevili v koncentraci. Jablonec rychle vhodil aut a já jsem celou situaci sledoval a rozhodl jsem se, jak jsem se rozhodl. Byla to moje chyba, měl jsem zůstat v brance. Chybami se ale čkověk učí. Když jsem tohleto udělal, připadal jsem si jako šestnáctiletý žáček, který chytá poprvé. Určitě se z to ponaučím a doufám, že se mi taková chyba už nestane.

Věděl jste už dopředu, kam budete při penaltě skákat?
Standu (Staniclav Tecl) jsem při kopání penalt sledoval. V Plzni to vždycky kopal doleva dolů a teď naposledy doprava dolů. Byl jsem rozhodlý, že půjdu doleva dolů, že tam většinu penalt kopal. Se Standou se známe, je chytrej, takže to narval doprostřed.

Vedete si nějakou svoji vlastní penaltovou statistiku?
Svůj vlastní notýsek nemám, kde si píšu hráče. Vždycky před každým zápasem ale vím, kdo tam kope penalty a koukám se zpětně na video. V dnešní době už se dá dohledat nějkolik penalt dozadu, takže brankáři mají určitě výhodu.

Nenapadlo vás, že byste zůstal stál ve středu branky?
Už jsem si mockrát říkal, že zůstanu při takhle vypjatém okamžiku stát. Hodně hráčů to při těnhlech důležitých momentech dává do středu branky. Ale přijdemi, že ty gólmani a ani já se k tomu neodhodlali, takže teď už je to asi jen otázka času. Je to samozřejmě loterie, která může i nemusí vyjít.

Slovan se pyšní hodně lichotivou domácí bilancí. Co tomu říkáte?
Tohle je super. Na domácím hřišti se nám v letošní sezóně opravdu daří. Čekají nás tady ale ještě těžcí soupeři, takže kdyby nám tahle série vydržela dokonce sezóny, tak budeme rádi. Určitě se chceme zlepšit venku, kde nemáte tu bilanci moc dobrou. Posbírali jsme hodně remíz. Teď máme další šanci v Teplicích, abyste jsme se předvedli a konečně vyhráli venku.

Jak moc vám špatný terén znemožňoval konstruktivní rozehrávku, na kterou jste zvyklí?
Byla to pro nás docela komplikace. Tím, že jsme zvyklí hrát odzadu to byl na tom špatném terénu problém. Věděli jsme, že Jablonec má vzadu vysoké hráče, takže nakopávat to na Máru (Marka Bakoše) nebyla úplně jistota. Nějak jsme si s tím ale museli poradit. Ve druhém poločase už to bylo na tom terénu opravdu těžké. Naštěstí se nám v závěru podařila akce do vápna, ze které jsme dali vítězný gól.

Mělo utkání na Dukle a teď proti Jablonci něco společného?
Společný jmenovatel byl po inkasované brance. Po ní jsme šli jako tým dolů, nic se nám nedařilo. Tak nějak jsme se ale povzbudili a silou vůle nakonec dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Měli jsme v závěru větší srdce než Jablonec, toužili jsme po vítězství víc než soupeř a to v takových situacích, které nejsou až tolik o fotbale, funguje.

Co byste vzkázal střelci hatticku?
Samozřejmě bych mu chtěl moc poděkovat zato, že dal tři góly a zachránil nejen mě ale celý tým. Chtěli jsme se zlepšit s Duklou, polepšit se, udělat lepší výsledek. Marek měl svoji onemanshow a my mu zato děkujeme.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Ferona NET-SYSTEM
Mediální partneři
Hattrick rtm plus
×
Odehráno v 17:00
FC Slovan Liberec
FK Mladá Boleslav