FC Slovan Liberec | První ligový souboj na domácím trávníku! Slovan vyzve pražskou Duklu
04.08.2012

První ligový souboj na domácím trávníku! Slovan vyzve pražskou Duklu

Lukáš Šonský
L I B E R E C - Po souboji v Rumunsku čeká Slovan další bitva Gambrinus ligy. Pod Ještěd přijede pražská Dukla, zápas startuje v 18:00. Přímým přenosem jej vysílá ČT 2.
Dukla zvládla návrat mezi elitu na výbornou. Předloni postoupila společně se Žižkovem do nejvyšší soutěže, ve které si vedla obstojně. Se ziskem dvaačtyřiceti bodů skončili Pražané na šestém místě. V tabulce přeskočili Jablonec, Slavii nebo Slovácko.

Kádr fotbalistů z Julisky ale prošel před zahájením nového ročníku několika změnami. Trenér Luboš Kozel se už nemůže opírat o střelce Lietavu, Hanouska či obránce Švejdíka. Tým naopak posílil Kalouda, Borek, Španěl Romera a také Zbyněk Pospěch. Ten by měl v sestavě zacelit místo právě po svém předchůdci Lietavovi.

Družstvu z hlavního města se v přípravě na sezonu vcelku dařilo. Dukla uspěla také v soubojích se zahraničními protivníky, na svůj vrub si ale připsala i tři porážky.

V prvním kole změřili Pražané síly se Spartou. Silnějšího soupeře se ale nezalekli. Kozlův tým vedl od třicáté minuty, kdy penaltu proměnil Hašek. Nakonec však brali pouze bod. Letenští vyrovnali ve čtvrté minutě nastavení druhého poločasu, kdy se do vápna prodral Kweuke.

Náš tým si na úvod suverénně poradil s Příbrami, kde zvítězil přesvědčivě 4:0. Slovan má ale v nohách také středeční předkolo Ligy mistrů, Šilhavého svěřenci bojovali na trávníku rumunské Kluže a padli 0:1.

V sobotu se Liberečtí představí v rámci letošního ročníku Gambrinus ligy poprvé na stadionu U Nisy. Na hřiště nevběhne Rabušic, Delarge a otazník visí nad startem Nezmara. S jistotou ale dres úřadujícího mistra neoblékne Jiří Štajner, jenž prodělal lehkou plicní embolii a je v nemocnici.