FC Slovan Liberec | Reprezentační pauza nám může prospět, věří obránce Jan Mudra
Menu Další Zavřít Zavřít
13.10.2014

Reprezentační pauza nám může prospět, věří obránce Jan Mudra

Lukáš Michalík
LIBEREC - Příprava na nadcházející ligový zápas se Slováckem je v plném proudu a naši fotbalisté si ji zpestřili také exhibičním duelem s Krásným Lesem. Ne nadarmo všichni hráči tvrdí, že je vždy lepší zahrát si utkání, než absolvovat klasický trénink, což v pozápasovém rozhovoru potvrdil také obránce Jan Mudra.

Jan Mudra v podstatě shrnul názor celého týmu, který akci Kopeme za fotbal a s ní spojenou konfrontaci s Krásným Lesem přijal s povděkem. "Je to dobrá věc, nevím přesně, za co to kluci z Krásného Lesa vyhráli, ale je dobře, že se u nás podobné akce dějí. Vždycky je zajímavé potkat se s týmem z jiné kategorie. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale v rámci tréninku jsme to rozhodně uvítali," potvrdil liberecký obránce.

Pro fotbalisty z nižší výkonostní kategorie je samozřejmě velkým zážitkem změřit síly s tuzemskou prvoligovou elitou. "Pro soupeře to musel být velký zážitek. Zahráli si na pořádném stadionu a i přes ten výsledek si myslím, že si to užili a užijí i tak," věří bývalý hráč moravského Znojma.

Dle pohledu na výsledek je zřejmé, že naši hráči zápas nepojali jako exhibici nutnou odehrát v odpočinkovém tempu. "My jsme měli takové úkoly. Hrát normálně a zkoušet si různé řešení herních situací, zahrávání rohů a podobně. Kde jinde si to vyzkoušet, když ne v takovémto zápase. Nechtěli jsme se na to úplně "vybodnout"," nastínil trenérovy pokyny čtyřiadvacetiletý odchovanec plzeňské kopané.

Příprava týmu mívá během reprezentační přestávky různá specifika. Jak se naši fotbalisté chystají na důležitý domácí souboj se Slováckem? "Trénujeme normálně, jako když se připravujeme na zápas, většinou dvakrát denně a jedeme stále ve stejném duchu. Pomalu už se samozřejmě připravujeme na zápas se Slováckem," přiblížila tréninkový cyklus v době přestávky letní posila Slovanu. Trenér Slovák ovšem nemůže v přípravě počítat hned se šesticí fotbalistů, kteří si plní, respektive plnili, reprezentační povinnosti. "Je pravdou, že bez těchto hráčů některé věci nenatrénujeme. Na druhou stranu trénujeme zase něco jiného, je důležité, abychom z toho nevypadli," dodal Honza Mudra.

Při pohledu na nelichotivé postavení našeho týmu v ligové tabulce se nabízí otázka, jestli by pro nás nebylo lepší, kdy soutěž pokračovala v klasickém rytmu. "Myslím si, že zrovna nám by pauza mohla prospět. Naše pozice v tabulce není ideální, ale teď máme čtrnáct dní na to, abychom se v klidu připravili, takže zrovna nám by to mohlo přijít vhod," domnívá se hráč s osmatřiceti ligovými starty na kontě.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Pepsi Liberecký kraj
Mediální partneři
Hattrick RCL