FC Slovan Liberec | V koncovce nám chybí lehkost, hřmí po pohárovém neúspěchu Luboš Hušek
Menu Další Zavřít Zavřít
26.09.2013

V koncovce nám chybí lehkost, hřmí po pohárovém neúspěchu Luboš Hušek

Ondřej Nejedlo
Při odchodu z útrob žižkovského fotbalového stadionu byste úsměvy na rtech libereckých fotbalistů hledali marně. Není se čemu divit. Na půdě Viktorie Žižkov, týmu ze dna druholigové tabulky, nesplnil Slovan povinnost a po penaltovém rozstřelu se loučí s Pohárem České pošty. Nespokojenost také čišela z kapitána a také nejstaršího člena základní sestavy Luboše Huška. Ten potvrdil, že možná rozhodujícím faktorem byl neproměněný pokutový kop z kraje zápasu.
V mistrovských zápasech se jim příliš nedaří, avšak na pohárovém poli dokázali potrápit a posléze i vyřadit favorizovaný Liberec. Fotbalisté Viktorie Žižkov si užívali několikaminutové oslavy se svými příznivci, kdežto Severočeši klopili oči k zemi. „Vypadli jsme. Určitě jsme zklamaní,“ soukal ze sebe útržkovitě kapitán Liberce Luboš Hušek.

Přitom jeho tým se již v 5. minutě mohl dostat do vedení. To by ale musel Sergej Rybalka proměnit pokutový kop. „Patrně to byl rozhodující moment zápasu. Kdybychom dali gól, zklidnilo by nás to. Mohli bychom hrát na brejky, útočit by museli domácí,“ rozpovídal se Hušek. Branku však Slovan přeci jen vstřelil, poté ale jakoby přestal hrát, což Viktorka potrestala bleskovým obratem. „To je náš dlouhodobý problém. Dostaneme se do vedení, pak ale nepochopitelně polevíme,“ nehledal výmluvy někdejší český reprezentant.

Až druhý poločas přinesl určité zlepšení. Hra se odehrávala po většinu času před žižkovským brankářem Markem Boháčem. Za jeho zády však skončil pouze jeden míč z kopačky Josefa Šurala. „Určitě jsme hráli ve druhé půli lépe, ale stále to ještě není ono. Nedáme si pořádnou přihrávku, navíc nám v koncovce chybí lehkost,“ hudruje hráč s číslem sedm.

Fanoušky libereckého týmu by jistě zajímalo, zda porážka v Ostravě a vyřazení z poháru nemůže zanechat na mančaftu nějaké stopy. To však Hušek rezolutně odmítá. „Spousta hráčů, která patří do základní sestavy, dnes dostala volno,“ naráží na absence Kováře, Kováče či Kušníra. „Máme natolik zkušený kádr, že si takovou situaci musíme pohlídat,“ doplňuje závěrem.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Dům kultury Penzion Eva
Mediální partneři
rtm plus Rengl