FC Slovan Liberec | Záloha? Vlastně nevím, jak jsem se sem posunul, směje se Martin Sus
Menu Další Zavřít Zavřít
04.07.2015

Záloha? Vlastně nevím, jak jsem se sem posunul, směje se Martin Sus

Dominik Jakubec
Grimma – V německé Grimmě si Slovan připsal první porážku v probíhající přípravě. Podle Martina Suse bylo vítězství silného soupeře zasloužené: „S tímto kádrem budou rozhodně bojovat o postup,“ uznal mladý hráč, který pod novým trenérem nastupuje spíše v záloze, než v obraně.

Martine, jak bys zhodnotil utkání s Lipskem?
Bylo vidět, že je druhá německá soutěž je strašně nadupaná. Tým, proti kterému jsme nastoupili, bude určitě hrát o postup do Bundesligy a nutno dodat, že tam s tímto kádrem asi právem patří. Vyhráli rozhodně zaslouženě.

Bylo znát, že je váš tým momentálně uprostřed nejnáročnější fáze přípravy?
Rozhodně to znát je. Všichni jsme v tvrdém tréninku, troufám si říct, že každý z nás maká na sto procent. Jedeme nadoraz, takže se pak může projevit nějaká únava. Rozhodně bych na ni ale tuhle prohru neházel. Soupeř byl zkrátka lepší.

Martin Sus v přípravě proti Varnsdorfu

Na co se v přípravě zaměřujete?
Hodně běháme, dřeme, je to docela těžké. V rámci možností to ale samozřejmě jde vydržet, žádné odpadlíky zatím nemáme. A hlavně, když budeme všichni makat tak, jak makáme, musí to přinést ovoce.

Když přišel nový trenér Trpišovský, měl jsi výhodu, že jsi ho už trochu znal. Věděl jsi tedy, co od něj čekat?
Neznal jsem ho nějak blízce, trénoval ve Spartě mladší ročník a možná jsme o sobě měli nějaké povědomí, ale nemyslím si, že by to byla nějaká výhoda. Každopádně je to důsledný trenér, který chce hrát ofenzivní fotbal. Chtěli bychom být agresivní, rychle napadat a získávat balony. Myslím, že když dokážeme předvést to, co po nás chce, ponese to ovoce.

Během přípravy jsi byl posunut z obrany do zálohy, proč?
To po pravdě sám nevím. (úsměv) Ale asi jsem panu Trpišovskému ze Sparty utkvěl v paměti jako záložník, tak mě zkouší i tam. Mně to tolik nevadí, nějakou dobu jsem v záloze hrál, takže to určitě problém nebude.

Nyní vás čeká dvojice kvalitních soupeřů, RB Lipsko a následně v úterý Malmö. Takovéto zápasy vás zřejmě mají připravit na Evropskou ligu, že?
Ano, a stoprocentně je to také výhoda. Nechci nijak snižovat kvality Táborska nebo Varnsdorfu, ale když vezmeme v potaz Malmö nebo Lipsko, které má ambice jít do Bundesligy, to jsou kvalitativně srovnatelné zápasy se soupeři, na jaké můžeme čekat v Evropské lize. Určitě nám to hodně dá a alespoň si uvědomíme, na čem je potřeba zapracovat.

Sestava se zápas od zápasu hodně mění, jak těžké je pro tebe sehrávat se pokaždé s jinými hráči?
To je v přípravě normální. Pokaždé přijde čtyři pět nových kluků, ale my jsme tu taková parta, že rychle zapadnou. Jsme stále v té nejtvrdší fázi přípravy, takže musíme zkoušet nové věci, ale od příštího týdne už bychom měli tým pomalu stabilizovat na Evropskou ligu a český superpohár. Až si to sedne, věřím, že budeme silní.

Narazil jsi na první soutěžní zápas. Těšíš se, že si hned v prvním utkání zahrajete o trofej?
My se na to všichni hrozně těšíme. Jsme rádi, že si superpohár zahrajeme. Navíc se nám zkrátí příprava, první zápas totiž takhle odehrajeme ještě týden před ligou. Bude se hrát v Plzni, před vyprodaným stadionem, což je určitě skvělý začátek sezony.

Jaká jsou uvnitř kádru očekávání v současné době očekávání před novým ročníkem?
Všichni víme, jaká byla loňská sezona, díky bohu, že se nám podařil alespoň pohár. Všichni chceme zapomenout na to, co bylo, a vrátit Slovan tam, kam patří. Také v tréninku nám trenéři vtiskávají do hlavy, že tenhle klub patří do nejvyšších pater tabulky, a my uděláme vše pro to, abychom to dokázali.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
FotbalPark Liberec Avej Vending
Mediální partneři
Kalendář Liberecka rtm plus