FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 3:3
23.09.2023

Slovan remizoval v přestřelce s Teplicemi 3:3

Adam Žatečka
Liberec - Opět přišel víkend a s ním i ligový fotbal. Po minulém kole, kdy Slovan remizoval v Jablonci, se představil v domácím prostředí. U Nisy přivítal Teplice. Utkání začalo výrazně lépe pro skláře, když už v 11. minutě vedli 2:0. Libereckým fotbalistům se podařilo ještě do poločasu otočit na 3:2. Postupně se trefili Chaloupek do vlastní branky po přihrávce Ghaliho, Mohamed Doumbia a Ivan Varfolomejev, Oba krásnými ranami zpoza vápna. Druhý poločas začal pro domácí opět nepříjemně. Hned v 51. minutě byla odpískána penalta ve prospěch Teplic, a hostující Daniel Fila vyrovnal. Na závěr utkání měl Slovan velký tlak, ale i přes něj, se nepodařilo zvrátit vývoj zápasu a oba týmy se rozešli s jedním bodem po remíze 3:3
9.kolo, sobota 23.9.2023, 15:00, Stadion u Nisy
3:3
(3:2)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec:

Vliegen - Mikula (83. Preiler), Chaluš, Pourzitidis (83. Hudák) - Fukala, Doumbia, Varfolomejev (66. Okoh), Žambůrek, Ghali - Tupta (57. Višinský), Rabušic (C)(57. Kulenović)

Náhradníci: Bačkovský - Govaers, Prebsl, Preisler, Polyák, Penner, Višinksý, Hudák, Horský, Okoh, Kulenović

FK Teplice:

Grigar - Knapík, Chaloupek, Mićević - Radosta, Mareček (C), Havelka (71. Yasser), Hronek, Jukl - Vachoušek (56. Gning), Fila (81. Dramé)

Náhradníci: Mucha - Gning, Dramé, Křišťan, Tsykalo, Yasser, Krsmanović

Branky: 19. Chaloupek (vl.), 27. Doumbia, 39. Varfolomejev - 9. Knapík, 11. Havelka, 51. Fila

Žluté karty: 85. Doumbia - 12. Mareček, 45. a 74. Hronek, 67. Jukl, 89. Yasser

Červené karty: 74. Hronek

Rozhodčí: F. Kotala - R. Kotík, R. Dresler; VAR: Kocourek, AVAR: Hrabovský

Diváci: 2327

O úvodní výkop se postarali hráči Teplic. Od té doby byli ale na balónu více naši hráči. První možnost zápasu měl Ahmad Ghali, když se na levé straně vyhnul jednomu z obránců. Jeho střela z levé strany byla zblokována na roh. Z gólu se ale radovali hosté. Po přiťuknutí Jukla se ke střele zpoza vápna dostal Jan Knapík a přízemní střelou poslal hosty do vedení. Hned vzápětí bylo domácím ještě hůře. Z levé strany se k odraženému míči dostal Filip Havelka a zvýšil na 2:0 z pohledu sklářů. Slovan i přes to pokračoval v aktivitě, která se vyplatila. Tupta potáhl míč do středu a tím uvolnil místo na lajně pro Ahmada Ghaliho. Liberecký útočník se dostal až do vápna, kde chtěl hledat některého ze svých spoluhráčů. Místo toho si jeho přihrávku do vlastní brány srazil Štěpán Chaloupek a rozveselil tak domácí fanoušky. A chvíli na to už bylo vyrovnáno. Rabušic centroval z levé strany na Mikulu. Ten hrudí sklepl míč na Mohameda Doumbiu, který levou nohou poslal míč za Grigarova záda.

Aby toho nebylo málo, Slovanu se do poločasu podařilo i otočit. krásná na jeden dotek mezi Rabušicem, Doumbiou a Tuptou skončila u posledního jmenovaného. Slovenský útočník postupoval na teplického brankáře úplně sám, rozhodl se obejít ho kličkou, kterou si ale dal moc daleko od nohy. Míč i přesto dokázal udržet na noze a přihrál ho Ivanu Varfolomejevovi, který nekompromisní ranou od břevna otočil vývoj utkání ve prospěch domácích. První poločas tak skončil 3:2.

Hned na úvod utkání nastala v našem vápně situace, která byla následně zkoumána u videa. Daniel Fila po souboji s Vliegenem upadl, ale hrálo se dál. Poté po intervenci VARu byl odpískán pokutový kop. Sám faulovaný hráč se postavil k jeho rozehrání a opět tak dostal skóre do vyrovnaného stavu. V 65. minutě se ke střele z velké dálky odhodlal Mareček, jeho pokus ale skončil vedle pravé tyče. Šance moc nepřicházeli, i přes mnohem větší aktivitu domácích. V 82. minutě se snažil Doumbia po rohu ohrozit Grigarovu branku. Jeho střela na přední tyč však úspěch neměla. O něco zajímavější šanci měl Chidera Okoh. Nigerijský útočník mohl po přihrávce Višinského převrátit skóre na naší stranu. Avšak zakončení levou nohou podél gólmana, skončilo těsně vedle pravé tyče. Dále po skvělé nahrávce Hudáka chtěl tečovat míč do brány Višinský. To, ani následná dorážka Okoha, gólem neskončilo.

Záverečný tlak Slovanu sílil a byli to právě liberečtí, kdo si šel více za vítězstvím. Po Fukalově přízemním centru zakončoval opět Višinský. Grigar byl na brankové čáře pozorný a jeho pokus vyrazil na roh. I přes sérii rohů, zakončení a velkého tlaku se SLovanu nakonec nepodařilo zvrátit utkání na svojí stranu. Zápas tak skončil remízou 3:3.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes to byl tak trochu blázinec. Do utkání jsme šli s tím, že ho chceme za každou cenu zvládnout vítězně a najednou jsme prohrávali 2:0 ve 12. minutě. Dostali jsme se do těžké situace, ale mužstvo zareagovalo dobře. Spouštěčem byl ten vlastní gól na 1:2, od té chvíle jsme byli lepší. Šli jsme si za vyrovnáním, to se nám podařilo a následně jsme to dokázali i otočit. Bohužel na začátku druhé půle jsme udělali úplně zbytečnou chybu. VAR našel penaltu a Teplice vyrovnali, pak to bylo otevřené. Dalším zlomovým momentem byla červená karta, kdy šel soupeř do deseti. My jsme si v závěru vytvořili tři tutové šance z nichž jsme alespoň jednu měli proměnit a vyhrát. To se nám nepovedlo takže jsme zklamaní. “

Zdenko Frťala (FK Teplice): „Musíme respektovat kvalitu soupeře, takže bod dnes není ztráta. Vstup byl pro nás fantastický, vedli jsme 2:0 po dvou střelách ze střední vzdálenosti. Pak nás rozhodil vlastní gól a domácí zápas otočili. Jsem rád, že jsme na to dokázali reagovat. I přes to, že jsme šli do desíti naše obrana fungovala dobře a závěr jsme zvládli.“