FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Legnica 3:0
13.01.2024

Slovan porazil v prvním přípravném utkání polskou Legnici 3:0

Tomáš Honzejk
Liberec - První přípravné utkání tohoto roku se hrálo v areálu Sokola Doubí a soupeřem svěřenců trenéra Luboše Kozla byl polský tým MKS Miedź Legnica. O první gól Slovanu se postaral krásným lobem v 8. minutě Olaf Kok, druhou branku přidal ještě v první půli Lukáš Letenay. V závěru se pak prosadil také Ľubomír Tupta a Slovan si připsal vítězství 3:0.
UMT Doubí, sobota 13.1.2024, 12:00, UMT Sokol Doubí
3:0
(2:0)
Miedź LegnicaMiedź Legnica
FC Slovan Liberec:

1. poločas: Bačkovský - Mikula, Prebsl, Govaers - Penner, Varfolomejev, Višinský, Horský, Preisler - Letenay, Kok

2. poločas: Hasalík - Lehoczki, Prebsl (69. Govaers), Pourzitidis - Hudák, Žambůrek, Lexa, Tupta, Ghali - Kulenović, Rabušic

Miedź Legnica: Abramowicz - Drzazga, Momoh, Agbor, Guzdek, Tront, Lewandowski, Carolina, Zalewski, Mijusković, Bogacz

Branky: 8. Kok, 28. Letenay, 87. Tupta

Diváci: cca 200

Rozhodčí: Pechanec - Leška, Hádek

Hned v úvodu utkání se o první střelu mezi tři tyče postarala zimní posila Lukáš Letenay. Pokus z hranice velkého vápna ale hostující brankář chytil. V osmé minutě už se mohla přibližně dvoustovka fanoušků radovat. Dominik Preisler našel krásným centrem Olafa Koka, který se podíval na vyběhnutého brankáře a přesným lobem poslal Slovan do vedení 1:0. Slovan byl od začátku lepší a po pěkné individuální akci Pennera zakončoval opět Kok. Tentokrát přibližně metr nad bránu.

Ve 23. minutě se dostal ke střele Horský, ale v tísni nemířil přesně. Vzápětí mířil do podobných míst vedle brány Varfolomejev. Višinský pak prověřil brankáře střelou doprostřed. Naše mužstvo nadále útočilo a odměnou byl druhý gól. Denis Višinský našel přihrávkou pod sebe na malém vápně Lukáše Letenaye a nový muž v modrobílém dresu trochu krkolomně zvýšil na 2:0. Při další akci sklepl Horský míč k nohám Višinského, který vyslal tvrdou ránu z poměrně blízké vzdálenosti těsně nad.

Po rohovém kopu ve 35. minutě propadl míč k Prebslovi, jehož přízemní střelu polský brankář vyrazil. O pět minut později si Preisler vyměnil míč s Višinským a vystřelil pod břevno, ale gólman jeho pokus vytěsnil pěkným zákrokem do břevna, od kterého se míč odrazil nad. Do pauzy se už nic zásadního nestalo a Slovan tak vyhrál první poločas 2:0.

Ve druhém poločase se na první střelu mezi tři tyče čekalo do 58. minuty, kdy vystřelil hostující Drygas. Lukáš Hasalík však neměl problémy se střelou doprostřed brány. Legnica byla po pauze aktivnější a o další střelu, tentokrát pod břevno, se postaral Aguado. Hasalík balon vyrazil k nohám Agbora, stihl se přesunout a také dorážku dalšího protihráče zvládl vyrazit. Poté se ozval také Slovan. Hudák našel přesně hlavu Rabušice, ale zkušený útočník mířil v lehkém záklonu nad.

O další střelu Liberce se postaral v 71. minutě Žambůrek. Jeho pokus z hranice velkého vápna ale neměl dostatečnou razanci. První gólovou příležitost Legnice měl Michalík, ale sám před brankářem jeho střelu na bližší tyč skvěle vykopl nohou právě gólman Hasalík. Také Drygasovu střelu do rohu branku z přímého kopu si náš brankář pohlídal a míč skryl v rukavicích. Hosté stupňovali svou aktivitu a Michalík trefil v 82. minutě tyč. Vzápětí musel Hasalík na zem při střele Mansfelda.

Po pár minutách vyrovnané hry se dostal k centru Hudák. Balon propadl k Rabušicovi, který jej posunul na volného Ľubomíra Tuptu a slovenský útočník pečetil naše vítězství třetím gólem. O chvíli později rozhodčí ukončil zápas a Slovan si tak připsal vítězství 3:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Snad se nikdo nezranil. To je vždy nebezpečné, když se hraje na umělé trávě v zimním počasí. S výsledkem může být spokojenost. Co se týče výkonu, jsem spokojený za první poločas. První skupina podala výkon, kterého jsme schopni. Druhý poločas už tak dobrý nebyl a koledovali jsme si o branku. Podržel nás Lukáš Hasalík. Třetí gól jsme pak dali až v závěru.“