FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 2:2
17.01.2024

Ve druhém zimním přípravném utkání remizoval Slovan s Jihlavou 2:2

Adam Žatečka
Liberec - Druhý duel zimní přípravy našeho A-týmu se odehrál na umělé trávě ve Sportovním centru Nymburk. Soupeřem našich hráčů byl druholigový tým FC Vysočina Jihlava. Utkání začalo ve velkém tempu, když už ve 26. minutě bylo skóre 2:2. Svěřenci Luboše Kozla byli v zápase aktivnější, ale stejně jako Jihlava už další gól nepřidali. Za Slovan se prosadili Tupta z penalty a poté Penner.
Nymburk, středa 17.1.2024, 11:30, Nymburk
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
2:2
(2:2)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec:

Sestava pro 1. poločas: Vliegen - Mikula, Lehoczki, Pourzitidis - Penner, Žambůrek, Varfolomejev, Hudák, Ghali - Tupta, Kok

Sestava pro 2. poločas: Hasalík - Mikula (67. Lehoczki), Prebsl, Govaers - Hudák (67. Kok), Lexa, Varfolomejev (67. Pourzitidis), Višinský, Preisler - Letenay, Horský

FC Vysočina Jihlava:

Jágrik - Chytrý, Sládek, Vedral, Zahradník - Tureče - Křehlík, Šanc, Shudeiwa, Franěk - Tall

Góly: 21. Tupta (z pen.), 26. Penner - 13. Křehlík, 24. Shudeiwa

O první velkou šanci se postarala dvojice Penner - Hudák. První jmenovaný vystihl přihrávku na hranici pokutového území a předložil míč svému spoluhráči. Mladý útočník však zakončoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Jágrik. Zanedlouho připravil další šanci Penner, tentokrát pro Tuptu. Výsledek byl však stejný.

Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě. Jeden z jihlavských hráčů poslal průnikovou přihrávku na Miroslava Křehlíka a ten si i díky zaváhání naší obrany poradil a poslal svůj tým do vedení. To ale netrvalo dlouho. Žambůrek se ve vápně prosmýkl mezi třemi obránci, ale pak byl faulován a pískala se penalta. K té se postavil Ľubomír Tupta a střelou k pravé tyči vyrovnal.

S góly se potom trochu roztrhl pytel. Vedení Jihlavě vrátil po individuální akcí Fares Shudeiwa. O dvě minuty později Slovan opět srovnal. Nicolas Penner dostal míč na pravou stranu, narazil si s Hudákem a střelou na zadní tyč překonal gólmana - 2:2. Slovan byl nadále aktivní, další branku se pokoušeli přidat Žambůrek nebo Varfolomejev. Ani jednomu se to však nepovedlo a první poločas tak skončil 2:2.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako skončil první. Slovan byl aktivnější, ale žadné vyložené šance nepřicházely. V 71. minutě se pokoušel překvapit brankáře střelou z voleje Pourzitids, jeho pokus ale nebyl přesný. O pár minut později si stejně vedl i Letenay. Nově příchozí útočník dostal dobrou přihrávku od Horského, jenže se mu míč svezl po vnějším nártu a gól nevstřelil.

Největší šance druhého poločasu přišla z kopaček Dominika Preislera. Z pravé strany centroval na zadní tyč Prebsl. Tam se zjevil právě levonohý obránce Slovanu, střelu z první mířil dobře k levé tyči, ale nakonec právě ta zmařila libereckým hráčům radost. Zápas tak skončil remízou 2:2.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím, že to bylo velmi otevřené utkání, bylo hodně šancí. Výsledek 2:2, ale mohlo to skončit klidně 6:4. Šancí jsme asi měli více, takže z tohohle pohledu jsme měli k vítězství blíže, ale i Jihlava měla nějaké šance. Nemůžu tedy být úplně spokojen s defenzivou, když jsme soupeře pouštěli do šancí a dostali dvě laciné branky. Směrem dopředu bylo plno dobrých akcí, efektivita by ale měla být určitě vyšší. Byly tam asi tři stoprocentní šance, kdy jsme byli sami proti brankáři, vítěznou branku jsme ale bohužel nedali.“