FC Slovan Liberec | Hráli jsme těžkopádně, smutnil po remíze v Jihlavě Lukáš Bartošák
Menu Další Zavřít Zavřít
26.10.2015

Hráli jsme těžkopádně, smutnil po remíze v Jihlavě Lukáš Bartošák

Dominik Jakubec
Jihlava – Po dvou remízách v řadě se naši hráči pokoušeli v Jihlavě znovu přidat do tabulky plný bodový zisk, místo toho se však opět museli spokojit s jediným bodem. „Domácí pozorně bránili, dobře se přesouvali, nedávali nám prostor,“ přibližoval po utkání jediný střelec Slovanu Lukáš Bartošák.
Na Vysočině narazil se spoluhráči na velmi odolný obranný val, přes který se Slovanu dlouho nedařilo prosadit. „Věděli jsme, že budou hrát odzadu, tak jako proti Plzni. Měli jsme je přečtené, ale bohužel udeřili ze standardní situace,“ komentoval Bartošák první inkasovanou branku. Co bylo příčinou, že si svěřenci trenéra Trpišovského lámali na obraně jihlavských fotbalistů zuby? „Byli jsme takoví těžkopádní. Tlak jsme si sice dokázali vytvořit, ale bez nějakého většího účinku,“ smutnil Bartošák.
Lukáš Bartošák po vyrovnávací brance

Už se pomalu začínalo zdát, že dokonce naši hráči odjedou z Jihlavy bez bodu. Po první půli prohrávali 0:1, až v závěrečné desetiminutovce dokázal alespoň vyrovnat Lukáš Bartošák. „Ve vápně jsem chtěl nahrávat, ale nějak se mi Jihlavští rozestoupili, tak jsem to vzal na sebe a spadlo to tam. Střela byla ještě tuším tečovaná od bránícího hráče,“ popisoval levý bek svou trefu.

Ani remíza však nebyla z pohledu našeho týmu ideálním výsledkem. Je to pro nás ztráta. Trochu jsme byli utahaní ze čtvrtečního zápasu s Groningenem, ale na to se vymlouvat nebudeme. Jak jsem už říkal, tlak jsme měli, ale prakticky bez šance,“ posteskl si nad marným ofenzivním snažením.

Po remíze v Olomouci tak naši hráči podruhé v řadě ztratili. Znamená to snad nějakou krizi? Podle Lukáše Bartošáka nikoliv. „Myslím si, že hrajeme pořád stejně. Nejsme Real Madrid, abychom vyhrávali všechny zápasy,“ uzavřel pětadvacetiletý obránce.

Šanci na nápravu bude mít se spoluhráči již příští sobotu, kdy Slovan doma od 20:15 přivítá Baník Ostrava.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Fehrer Mocca
Mediální partneři
Beat radio Rengl