FC Slovan Liberec | Marek Bakoš: Teď se můžeme v klidu připravit na čtvrtek
Menu Další Zavřít Zavřít
23.08.2015

Marek Bakoš: Teď se můžeme v klidu připravit na čtvrtek

Dominik Jakubec
Liberec - V základní sestavě sice nefiguroval, nakonec však musel Marek Bakoš ve dvacáté minutě naskočit na trávník a dvěma góly se zasloužil o výhru Slovanu nad Teplicemi. Do sítě přitom dostal balon třikrát, jedna z těchto situací však nebyla pro ofsajd uznána. "Podle mě měl ten gól platit," myslí si Bakoš po utkání.

Marku, jaké to je naskočit do zápasu z lavičky a dát dva góly?
Byly tři, ale jeden neplatil (úsměv). Tentokrát jsem neměl hrát, naskočil Kevin Luckassen a trenér se rozhodoval, jestli na podhrot půjdu já, nebo Zdeněk Folprecht. Ten se nakonec chudák zranil a doufám, že kvůli tomu nepřijde o čtvrtek. Na hřiště jsem šel skoro nerozcvičený, ale nakonec jsem se rozběhal a nic se mi nestalo.

První gól se ukázal jako rozhodující, mohl bys ho popsat?
Kluci kombinovali na pravé straně, já si tam nabíhal z hloubky a Pavlas mi dal míč dobře mi to dal skrz obránce. Já se snažil periferně najít brankáře a obstřelit ho, což nakonec vyšlo a byl z toho první gól.

Míč do branky jsi dostal ještě o několik minut dřív, ale gól neplatil. Proč?
Bavil jsem se o tom s rozhodčím a ten vysvětloval, že byl obránce pod tlakem útočícího hráče. Já jen viděl, že míč odhlavičkoval rovnou mně na nohu a gól by tedy měl platit, takže jsem byl trochu rozzlobený. Ale to bylo možná dobře. O to víc mě zápas pohltil, zdravě jsem se naštval a byly z toho dva góly. Nakonec jsme vyhráli, takže se můžeme s klidem připravovat na čtvrtek.

Podle kterého pravidla ti tedy v rozhovoru rozhodčí vysvětlil, že branku neuzná?
Celé si to můžeme vyhodnotit až podle kamer. Pravidlo je prý takové, že když je obránce při odehrávání míče takto pod tlakem, tak se ofsajd píská... Já jsem se s tím zkrátka moc často v kariéře nesetkal, takže to ani nemůžu nějak hodnotit. Tím spíš, když jsme vyhráli, takže nám gól vůbec nechybí a nemusíme to dál řešit.

Pomýšlel jsi po dvou vstřelených gólech na hattrick?
Abych byl upřímný, hlavně jsem myslel na to, abychom zápas ještě neztratili, protože jsem si vzpomněl, jak Teplice ztratily zápas s Olomoucí. Pak ale přišla ještě červená karta soupeře, což nám dalo další klid.

Po tomto zápase máš na kontě čtyři góly. Jsi se svou střeleckou formou spokojen?
Já se nechci dívat na sebe. Za vstřelené góly jsem vždy rád, ale podstatné je, aby byl úspěšný klub. Když jsou lidé kolem klubu, fanoušci i hráči spokojení, pak teprve může být v kabině pohoda.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Čerti na Ještědu PJ Art
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Beat radio