FC Slovan Liberec | Ukázali jsme naši sílu, těšilo dvoubrankového střelce Jana Blažka
Menu Další Zavřít Zavřít
22.09.2012

Ukázali jsme naši sílu, těšilo dvoubrankového střelce Jana Blažka

Lukáš Šonský
L I B E R E C - Fotbalisté Slovanu si stále drží domácí neporazitelnost. V pátek U Nisy proti ostravskému Baníku však tým dlouho strádal. Naši hráči prohrávali do devětašedesáté minuty o dvě branky, vůlí a bojovností ovšem dokázali z nepříznivě se vyvíjejícího souboje vytěžit alespoň bod. Zasloužil se o něj především střelec dvou gólů Jan Blažek.
Liberečtí toužili na vlastním hřišti odčinit neúspěch z Olomouce, kde na tři zásahy protivníka nenalezli odpověď. V předehrávce osmého kola ale pod Ještědem dlouho tahali za kratší konec, Baník díky výborně produktivitě odcházel do šaten s dvoubrankovým vedením.

Do druhé půle nasadil trenér Šilhavý do boje Blažka, čtyřiadvacetiletý útočník se odměnil nejlepším možným způsobem. "Byl to pro nás důležitý zápas, chtěli jsme vyhrát. Je to určitě ztráta dvou bodů. Ale myslím si, že jsme ukázali naši sílu. Šli jsme za vítězstvím, kdyby se hrálo ještě dalších pět minut, tak to obrátíme," líčil Blažek.

Náš tým nabral v úplném závěru poslední zbytky sil, na senzační vítězství už ale nedosáhl. Liberecký hrdina pátečního střetnutí prozradil, že vstoupil na hřiště s jasným cílem. "Řekl jsem si, že zkusím zakončovat z každé pozice. Pár prvních střel mi sice nesedlo, ale pak jsem se dvakrát prosadil. My se jinak dostáváme po vápno, kde akce končí," upozornil.

"Každý hráč potřebuje dávat góly, mně se letos střelecky nedaří. Měl jsem to i v hlavě před zápasem. Jsem rád, že to vyšlo," oddychl si rodák z Trutnova. Spoluhráčům mohl po psychické stránce pomoci tahoun Štajner, jenž předchozí duel v Olomouci nedohrál. Proti Ostravě se ale překvapivě objevil v základní jedenácté družiny kouče Šilhavého.

"Pro nás je to velké plus, Jirka je na hřišti hodně platný. Dokáže nás strhnout, proto jsme makali do poslední minuty. Měl výron kotníku, ze kterého se vyléčil za dva dny, velký bojovník," chválil Blažek zkušenějšího spoluhráče.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Libea Ponyexpres
Mediální partneři
RCL Český rozhlas Liberec