FC Slovan Liberec | Pro výhru jsme udělali maximum. Chybělo nám i trochu štěstí, smutnil Vojtěch Hadaščok
Menu Další Zavřít Zavřít
21.08.2016

Pro výhru jsme udělali maximum. Chybělo nám i trochu štěstí, smutnil Vojtěch Hadaščok

Jakub Martínek
Liberec - ani na čtvrtý pokus se nepodařilo Slovanu v lize zvítězit. Po domácí remíze 1:1 s Jihlavou, tak přišla na stadionu U Nisy další dělba bodů. Tentokrát to bylo po bezbrankové remíze s brněnskou Zbrojovkou. Utkání bylo sice bohaté na gólové šance, brankovou síť se však ani jednomu týmu rozvlnit nezdařilo.

Vojto, jak utkání proti Zbrojovce hodnotíš?
Chtěli jsme získat tři body, máme pouze jeden. To je pro nás málo. Chtěli jsme v lize konečně vyhrát a přerušit tu šnůru špatných výsledků. Myslím si, že výkon nebyl špatný, jen nám chybělo trochu štěstí ke vstřelené brance. Šancí jsme si vytvořili dost, nechali jsme na hřišti maximum. Bohužel to na tři body nestačilo.

Co chybělo Slovanu k tomu, aby dokázal Brno porazit?
Samozřejmě nám chyběla především vstřelená branka. Sami jste viděli, že nám mnohdy chybělo opravdu málo. Šli jsme do toho důrazně a chtěli jsme ji vstřelit. Někdy tam padne všechno, někdy zase nic.

Sestava se znovu hodně protočila. Jak moc se to na výsledku podepsalo?
Máme dost široký a myslím si, že i kvalitní kádr na to, abysme to zvládli. Ať už nastoupí kdokoliv. Osobně se mi líbil Ondra Bláha, který zápas odjezdil. Je to kluk, který přišel z juniorky a má jen pár ligových startů. Kluci jsou tady opravdu kvalitní a šikovní.

Vstup do ligy nemá Slovan ideální. Dá se to přičíst tomu, že současně bojuje i o základní skupinu Evropské ligy?
Chceme jít zápas od zápasu, ať je to cokoliv. Samozřejmě teď nás čeká v Evropské lize důležitý zápas, který chceme zvládnou. V lize trochu tápeme. Myslím ale, že ty výkony jdou v lize nahoru a je na čem stavět. Soutěž je hodně dlouhá a určitě neházíme flintu do žita.

Body z úvodu sezóny by ale mohly Slovanu na konci sezóny chybět. Souhlasíte?
Je pravda, že se chceme i v letošní sezóně držet na pohárových příčkách. Teď nám ty body ale chybí. Chceme vyhrávat na obou frontách a soustředíme se na každé utkání. Proti Brnu jsme do toho dali maximum a po utkání bylo na klukách vidět zklámaní.

Jak moc si vyčítáš brejkovou situaci z druhého poločasu, která měla skončit gólem?
Dával jsem to na pravou stranu, kde jsem viděl nabíhajícího hráče. Kluci mi pak říkali, že jsem měl na levé straně ještě Honzu Navrátila, o kterém jsem ale vůbec nevěděl. Samozřejmě si to hodně vyčítám a beru to jako největší kaňku na svém výkonu.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
SMC Aura Medical
Mediální partneři
Beat radio Kalendář Liberecka