FC Slovan Liberec | Trenér Trpišovský po derby: Fanoušci nám vytvořili domácí atmosféru, smekám před nimi
Menu Další Zavřít Zavřít
18.08.2015

Trenér Trpišovský po derby: Fanoušci nám vytvořili domácí atmosféru, smekám před nimi

Lukáš Michalík
Liberec - Na lavičce našeho týmu přičichl vůbec poprvé k atmosféře Podještědského derby mezi Slovanem a Jabloncem. Nechybělo mnoho a trenér Jindřich Trpišovský svou premiéru ověnčil velmi cennými třemi body. Liberecký lodivod byl s výkonem svých svěřenců spokojen, přímo nadšen pak byl představením našich fanoušků, kteří hráče Slovanu vytrvale podporovali až do závěrečného hvizdu. "Fanoušci svůj boj v hledišti vyhráli, bohužel, já se jim musím omluvit, protože jsem jim slíbil tři body z Jablonce, ale máme jen jeden," mrzelo ambiciózního kouče.

Trenére, jak jste si užil své premiérové Podještědské derby?
Užil jsem si ho moc. Musím říci, že to to pro měl byl obrovský zážitek a dokonce to předčilo vše, co jsem o pravé rivalitě a atmosféře slyšel. O to víc mě mrzí, že jsme měli takto dobře nakročeno k vítězství a nakonec jsme o něj bohužel v závěru přišli.

S odstupem času, berete bod z Jablonce jako ztrátu, nebo zisk?
Beru to jako ztrátu, protože si myslím, že jsme zaslouženě vedli a přesto všechno, co se na hřišti dělo, jsme si dokázali vypracovat další šance, které jsme bohužel neproměnili, nebo jsme v nich byli zastaveni. Celkově podle toho, jak jsme se na hřišti jako tým prezentovali, to v tuhle chvíli beru jako ztrátu dvou bodů. Samozřejmě vím, že bod z Jablonce má svoji cenu, ale na druhou stranu, měli jsme strašně blízko ke třem.

Co říkáte na hojné zastoupení libereckých fanoušků v hledišti?
Měl jsem přání, aby nám fanoušci v Jablonci vytvořili domácí atmosféru, a to se jim podařilo, za což bych jim chtěl hrozně moc poděkovat. Na to, že jsme hráli na venkovním hřišti, navíc u rivala, tak atmosféra byla neuvěřitelná, místy až elektrizující. Z hráčů taková kulisa dokázala vymáčknout úplné maximum, byl jsem nadšený a před našimi fanoušky smekám. Oni svůj boj v hledišti vyhráli, bohužel, já se jim musím omluvit, protože jsem jim slíbil tři body z Jablonce, ale máme jen jeden.

Jindřich Trpišovský při derby s Jabloncem

Jako pozitivum lze určitě vnímat fakt, že chybějící hráče adekvátně nahradili jiní, je to tak?
Souhlasím. Mimo jiné se nám totálně rozpadla středová řada, kde nám vinou větších či menších problémů vypadli tři středoví záložníci. Co se týče sestavy, museli jsme hodně improvizovat a v podstatě i změnit rozestavení, abychom dokázali co nejlépe využít hráče, které jsme měli k dispozici. Musím říci, že se s tím hráči poprali statečně a na to, kolik jsme udělali změn, podal tým velice kompaktní výkon.

To jistě značí, že současnému mužstvu rozhodně nechybí charakter, souhlasíte?
Někteří hráči mě svým výkonem velice příjemně překvapili a jsem rád, že to ukázalo, že kabina je v Liberci v tuto chvíli zdravá. Panuje tu dobrý duch, hráči jsou týmoví a my se na ně můžeme absolutně spolehnout. Kteréhokoliv hráče pošlu na hřiště, tak je schopný se prát za liberecký dres v takovém stylu, jako v nedělním derby.

Máte za sebou úvodní čtyři ligová kola. Jak jste spokojen se startem ligového ročníku?
Jsem spokojen skoro se všemi aspekty ligového startu, s tím, jakým herním projevem se na hřišti prezentujeme. Máme za sebou čtyři velice těžká utkání a ani v jednom jsme nebyli horším týmem. Naopak si troufnu říci, že minimálně ve třech utkáních jsme byli lepším celkem. Jsem spokojen s přístupem hráčů, nadšený z atmosféry, která panuje v hledišti, ale přiznám se, že šest bodů po čtyřech kolech je, vzhledem k tomu, jak blízko jsme k vítězstvím měli, málo.

Čím si bodové ztráty vysvětlujete?
Možná je to daň za naši nezkušenost, mužstvo je především v defenzivě hodně mladé, nebo za to, že ještě nejsme tolik sehraní a musíme dělat změny v sestavě. Momentálně jsem se startem po všech stránkách spokojen, kromě toho, že jsme měli mít minimálně o tři body více.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Centrum zdraví Geoprint
Mediální partneři
Kalendář Liberecka Liberecká drbna